niedziela, 22 września, 2024

Legia skrzywdzona w Gliwicach, ale wywiozła punkt

Josue dostał absurdalną CZERWONĄ KARTKĘ, choć  to JEGO piłkarz Piasta FAULOWAŁ. Legia walczyła do końca. Zremisowała z Piastem w Gliwicach 1:1. To dobry rezultat, biorąc pod uwagę, że od 42 minuty goście gali w „dziesiątkę” i do przerwy przegrywali.

Mecz miał dodatkowy smaczek – na ławce Piasta zasiadł były trener legionistów Aleksandar Vuković. Od początku mecz toczył się w szybkim tempie. Po pół godzinie gry żółtą kartkę ujrzał Josue za dyskusje. Okazało się, że był to ważny moment w meczu. Bo 12 minut później Katránis starł się z kapitanem Legii, piłkarz Piasta faulował. Sędzia Damian Sylwestrzak uznał, że faulował… Josue. I pokazał mu drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartkę. Sytuacja była o tyle absurdalna, że w przypadku drugiej żółtej kartki nie ma analizy VAR. Legioniści grali w „dziesiątkę” a co gorsza po chwili stracili bramkę. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Patryk Dziczek ładnie podał do Kryhuna. Ten pokonał Tobiasza.

W drugiej połowie siłą rzeczy przewagę przejęli gospodarze, jednak Legia wyprowadzała kontry, a w 69 minucie doprowadziła do wyrównania. Ernest Muçi w swoim stylu uderzył z 16 metrów i nie dał szans Pachowi. 7 minut później Albańczyk przeprowadził indywidualną sytuację, zakończył celnym strzałem, ale bramkarz gospodarzy pewnie obronił W 82 minucie bardzo groźnie strzelił Dziczek, ale legionistów uratował Slisz, który wybił piłkę z linii bramkowej. Ostatecznie Legia na trudnym terenie, grając w „dziesiątkę” zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Z 14 punktami zajmuje drugie miejsce i traci dwa „oczka” do Śląska Wrocław. Wrocławianie rozegrali jednak 8 spotkań, legioniści 6.

Piast Gliwice – Legia Warszawa 1:1 (1:0)

1:0 Serhij Krykun 45’
1:1 Ernest Muçi 69’

Piast Gliwice: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Aléxandros Katránis – Serhij Krykun (88’ Marcel Bykowski), Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (80’ Miłosz Szczepański), Michał Chrapek, Michael Ameyaw – Gabriel Kirejczyk (80’ Damian Kądzior)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Radovan Pankov (58’ Steve Kapuadi), Artur Jędrzejczyk, Yuri Ribeiro – Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Juergen Elitim (88’ Jurgen Çelhaka), Josué, Patryk Kun (58’ Gil Dias) – Tomáš Pekhart (58’ Marc Gual), Ernest Muçi (87’ Maciej Rosołek)