niedziela, 14 lipca, 2024

Największy pies w Polsce? Waży 109,5  kilograma. I jeszcze urośnie!

Gdy się urodził, ważył pół kilograma. Gdy odbierali go jego właściciele – siedem, i był jednym z drobniejszych w miocie. Dziś waży 109 kilogramów i najprawdopodobniej jeszcze nabierze masy. Don Platon Deos Nostros z hodowli Deos Nostros w Zawoi to dziś najprawdopodobniej największy pies w Polsce!

Zawoja na Dolnym Śląsku to największa wieś w Polsce. Może poszczycić się jedną z najlepszych w Polsce hodowli psów rasy MASTIFF ANGIELSKI – Deos Nostros. Z hodowli tej pochodzi Don Platon Deos Nostros – kto wie, czy nie największy pies w Polsce. Nie ma jeszcze dwóch lat (ma 22 miesiące), a waży 109,5 kilograma, a może jeszcze nabrać masy! Psy tej rasy rosną bowiem do trzeciego, czasem czwartego roku życia.  Mieszka w Kielcach, w woj. Świętokrzyskim. W trzypokojowym mieszkaniu. Zdaniem pana Andrzeja, właściciela psa, pomimo ogromnych gabarytów pies jest całkowicie bezproblemowy. Zarówno jeśli chodzi o relacje z innymi zwierzętami (zwłaszcza psami), jak i dziećmi.  – Od szczenięcia był ze swej natury przyjazny zwierzętom, psom dużym i małym. Inne stworzenia jak koty, ptaki albo ignoruje, albo traktuje z rodzajem leniwego zainteresowania – mówi pan Andrzej. Pies ma też doskonałe podejście do dzieci – wybacza im wiele. Polecenia wykonuje, choć z lekkim ociąganiem się. Natomiast ostatnio wykazuje pewne instynkty obronne. Choć, w przypadku tej rasy, same gabaryty wystarczają, by działać odstraszająco. Zarówno na potencjalnych napastników, jak i na psy ras groźnych, które do mojego mastiffa podchodzą z respektem – podsumowuje właściciel psa.  (hp).

FAKTY O MASTIFFIE ANGIELSKIM: 

Bezproblemowy i posłuszny. Idealny do dzieci

Wg właściciela mastiff angielski to pies  bezproblemowy jeśli idzie o wychowanie, opiekuńczy, z instynktem obronnym, bardzo uczuciowy, pieszczoch.

Żyje średnio od 8-10 lat. Nie dla pedantów

Mastiff nie jest psem dla pedantów, szczególnie w pierwszym okresie życia jest dość drogi  w utrzymaniu. Jak każdy pies ras olbrzymich nie jest długowieczny.

Olbrzym w bloku? To nie problem

Pytanie o mastiffa w bloku jest bardziej pytaniem o komfort właściciela, niż zwierzęcia. Ważne jest ułożenie psa i zapewnienie mu niezbędnego ruchu.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img