niedziela, 22 września, 2024

Czarne Koszule przegrały. Są w strefie spadkowej

Sytuacja Polonii Warszawa jest coraz gorsza. Zespół ze stolicy przegrał trzeci z rzędu i szósty w sezonie mecz, tym razem ze Zniczem Pruszków 0:1. Po ośmiu kolejkach zajmuje 16 miejsce w tabeli, jest więc w strefie spadkowej.

Spotkanie przy Konwiktorskiej zawodnicy Czarnych Koszul rozpoczęli od ataku z prawej strony, już w 2 minucie Paweł Tomczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem. Golkiper gości Miłosz Mleczko uratował swój zespół. W 9 minucie Wawszczyk dośrodkował por bramką Polonii. Piłka trafiła do Kajetana Pomorskiego, który z półwoleja trafił nieczysto, ale piłka trafiła do siatki. Niepewnie interweniował bramkarz Polonii Mateusz Kuchta. 8 minut później pruszkowianie znów trafili do siatki, sędzia gola jednak nie uznał. Pod koniec pierwszej połowy przebudzili się gospodarze. W 44 minucie groźnie strzelił Szymon Kobusiński. Celne uderzenie z dystansu kapitalnie odbił Mleczko. Tuż po przerwie strzały Kotona i Kobusińskiego ponownie wybronił golkiper Znicza.W 70 minucie do głosu doszli goście. Najpierw w sytuacji sam na sam przestrzelił Paweł Moskwik.

Siedem minut później Shuma Nagamatsu skierował piłkę do bramki. Sędzia dopatrzył się spalonego i gola japońskiego piłkarza nie uznał. Po chwili ze strony Polonii strzelał Mateusz Michalski, ale jego strzał był zbyt lekki, by sprawić problemy bramkarzowi gości. Ostatecznie Polonia Warszawa przegrała ze Zniczem Pruszków 0:1. Dorobek Czarnych Koszul wygląda dramatycznie. Polonia po awansie do I ligi przegrała z GKS Tychy 2:3, z Wisłą Kraków 2:3, oba spotkania rozegrała u siebie. Następnie wygrała na wyjeździe 3:2 z Arką Gdynia, ale przy Konwiktorskiej znów uległa 3:4 Miedzi Legnica. Było wprawdzie zwycięstwo 3:0 w Głogowie z Chrobrym, ale potem trzy kolejne porażki. 0:1 z Motorem Lublin u siebie i 0:3 w Płocku z Wisłą. Teraz było 0:1 ze Zniczem w Warszawie. Pruszkowianie są na 12 miejscu. Polonia na spadkowej, 16 pozycji. W sobotę, 26 września Polonia zagra w Rzeszowie z Resovią.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
0:1 Kajetan Pomorski, 10’

Polonia Warszawa: Mateusz Kuchta – Maciej Kowalski-Haberek (62’ Jan Majsterek), Michal Kolodziejski, Michał Grudniewski (72’ Piotr Marciniec) – Nikodem Zawistowski (72’ Dariusz Pawłowski), Vladyslav Okhronchuk, Krzysztof Koton, Bartosz Biedrzycki – Marcin Kluska, Szymon Kobusinski (62’ Mateusz Michalski) – Paweł Tomczyk (72’ Michał Bajdur)

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko – Dmytro Yukhymovych, Wojciech Błyszko, Mateusz Grudziński – Shuma Nagamatsu, Tymon Proczek (83’ Marcel Krajewski), Yuriy Tkachuk, Krystian Pomorski, Jakub Wawszczyk (83’ Szymon Krocz) – Paweł Moskwik (90′ Filip Kendzia), Jakub Wójcicki (67′ Patryk Czarnecki)