niedziela, 22 września, 2024

Porażka Legii w pierwszym ćwierćfinale. Minimalna, rewanż we Włoszech16-go marca

Legia Warszawa przegrała w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału FIBA Europe Cup 68:71 z Unahotels Reggio Emilia. Rewanż w środę, 16 marca.

W środę o godzinie 18.15 w hali OSiR Bemowo koszykarze Legii Warszawa rozpoczęli pierwszy mecz ćwierćfinałowy FIBA Europe Cup.  Dla Legii był to pierwszy mecz w najlepszej ósemce europejskich pucharów po 51 latach przerwy. W sezonie 1970/71 legioniści zagrali w ćwierćfinale Pucharów Zdobywców Pucharów. Teraz w ćwierćfinale FIBA Europe Cup rywalem stołecznej ekipy było włoskie Unahotels Reggio Emilia. Mecz Zieloni Kanonierzy rozpoczęli kapitalnie. Jeden rzut za trzy punkty, dwa za dwa i znów za trzy. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego prowadzili 10:0. Potem goście zaczęli też rzucać, ale pierwsza kwarta wyraźnie dla gospodarzy, którzy zwyciężyli 23:16. W drugiej kwarcie lepsi byli goście, wygrali 19:10. W połowie spotkania legioniści przegrywali minimalnie – 33:35. Trzecia kwarta była wyrównana i skończyła się remisem 20:20. A czwartą jednym punktem 16:15 wygrali goście. W całym spotkaniu pokonakli Zielonych Kanonierów trzema punktami 71:68.

Legia Warszawa – Unahotels Reggio Emilia 68:71 (23:16, 10:19, 20:20, 15:16)