czwartek, 25 lipca, 2024

Na betonowej działce przy Koneserze powstanie nowy, zielony skwer

24 duże drzewa, wiele innych roślin: krzewów, bylin, traw ozdobnych, pnączy i roślin cebulowych, do tego fontanna i stoliki szachowe. Na betonowej działce u zbiegu Markowskiej i Ząbkowskiej powstać ma nowy, zielony skwer. Ruszył przetarg na wykonanie prac.

Do 13 listopada można zgłaszać oferty w przetargu na I etap budowy nowego skweru na Pradze-Północ. Zieleniec powstanie u zbiegu ulic Markowskiej i Ząbkowskiej. Przetarg ogłosił Zarząd Zieleni miasta Warszawa. Jak informują urzędnicy, planowana budowa nowego skweru przy Centrum Praskim Koneser to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Zielone skwery Pragi”. I etap obejmuje teren o powierzchni 1340 m2. Powstaną tu nowe alejki z płyt chodnikowych i nawierzchni mineralnej, a historyczną bazaltową nawierzchnię wykonawcy poddadzą renowacji. Na nowym skwerze mieszkańcy odpoczną wśród zieleni – przekonuje Zarząd Zieleni.

Jak zapowiadają przedstawiciele ZZW, planują nasadzenia 24 dużych drzew (obwód 20-25 cm) i innych roślin: krzewów, bylin, traw ozdobnych, pnączy i roślin cebulowych. Na skwerze znajdzie się również wiele elementów małej architektury – ławki, stoliki szachowe, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. W upalne dni ochłodę zapewni fontanna posadzkowa – informuje Zarząd Zieleni. Projekt nowego skweru stworzyła pracownia mamArchitekci. Wyłoniony w przetargu wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał do 350 dni na wykonanie prac budowlanych. Od kwietnia do września 2025 roku, do jego obowiązków będzie należała pielęgnacja posadzonej zieleni – podsumowuje Zarząd Zieleni.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img