czwartek, 25 lipca, 2024

Kolejny etap prac na Woli, od wtorku duże zmiany na Jana Kazimierza

We wtorek drogowcy przeniosą się na drugą stronę ulicy Jana Kazimierza, kierowcy pojadą częścią do tej pory zamkniętą. Nowa organizacja potrwa do końca roku.

Odolany, to część Woli, która w ostatnich latach bardzo się zmienia, z terenów przemysłowych na mieszkalne. Drogowcy dostosowują wygląd i funkcjonalność tego terenu do zachodzących tu zmian. Trwają prace na Jana Kazimierza. Na całej długości ulicy drogowcy przebudowują jezdnię, chodniki oraz zjazdy na posesje. Zbudują drogę dla rowerów oraz wyznaczą miejsca postojowe w zatokach parkingowych. Na przejściach pojawią się elementy uspokojenia ruchu w postaci azyli (wysp dzielących) o szerokości 2,5 m., informuje Zarząd Dróg Miejskich. Budowniczowie ulicy Jana Kazimierza zdążyli już ułożyć pierwszą warstwę asfaltu po południowej stronie drogi. Prowadzą tu także roboty brukarskie oraz oświetleniowe. We wtorek, 31 października rusza kolejny etap prac. O godzinie 20.00 drogowcy przeniosą się na drugą stronę ulicy, kierowcy pojadą tą częścią, która była do tej pory zamknięta.

Ruch cały czas będzie odbywał się w tym samym – jednym – kierunku, od ulicy Sowińskiego do Studziennej. Jeden kierunek ruchu drogowcy wprowadzą też na wjazdach w ulice Studzienną, Hubalczyków i Karlińskiego. Od strony ulicy Wolskiej oraz Sowińskiego wjazd w te ulice pozostanie bez zmian. Z ulic Sztuk Pięknych, Symbolicznej i Przyce w ulicę Jana Kazimiera można będzie wjechać wyłącznie w stronę ulicy Hubalczyków. U zbiegu z ulicą Sowińskiego kierowcy pojadą jezdnią tymczasową, ale wszystkie relacje pozostaną dostępne – informują drogowcy. Ze zmianami liczyć muszą się piesi, rowerzyści, pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 255 w kierunku Cmentarza Wolskiego zamiast na przystanku Jana Kazimierza 02 zatrzymają się na przystanku Jana Kazimierza 52. Tymczasowy przystanek ZTM uruchomi na ulicy Hubalczyków za skrzyżowaniem z ulicą Jana Kazimierza w kierunku ulicy Wolskiej. Piesi i rowerzyści na ulicy Hubalczyków skorzystają wspólnie z chodnika.Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca bieżącego roku – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM, mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img