piątek, 20 września, 2024

Iga Świątek w wielkim finale! Olbrzymi sukces tenisistki z Raszyna

Iga Świątek w wielkim finale prestiżowego turnieju. Pokonała Rumunkę, Simonę Halep. O triumf zawalczy z grecką tenisistką, Marią Sakkari. Polka w rankingu jest czwarta, Greczynka szósta.

Jest kolejny sukces Igi Świątek! Raszynianka pokonała w półfinale turnieju Indian Wells Simonę Halep 7:6 (8-6), 6:4. Zagra w niedzielę w wielkim finale. Do tej pory w tym turnieju udało się to tylko jednej Polce – Agnieszce Radwańskiej.
Pierwszy set był dramatyczny i bardzo wyrównany. Do jego rozstrzygnięcia konieczny był tie break. Wygrała go Polla 8:6, a cały set 7:6. W drugim zwyciężyła 6:4. Pokonanie 30-letniej Rumunki to wielki sukces młodej polskiej zawodniczki. Do tej pory do finału turnieju Indian Wells awansowała jedynie jedna Polka. W 2014 roku sztuka ta udała się Agnieszce Radwańskiej.
Rywalką Polki w finale będzie grecka tenisistka, Maria Sakkari. To numer sześć w światowym rankingu (Polka zajmuje czwarte miejsce). Do tej pory panie mierzyły się czterokrotnie. Trzy razy wygrywała reprezentantka Grecji, raz Iga Świątek. Początek meczu niedzielę, o godzinie 21.00 polskiego czasu.
Iga Świątek zajmuje czwarte miejsce w światowym rankingu. Po świetnym występie ma szanse stać się numerem dwa na świecie. Zdaniem ekspertów tylko kwestią czasu jest, gdy będzie numerem jeden.