piątek, 20 września, 2024

Europejski półfinał nie dla Kanonierów

Niestety. Zabrakło napradwdę niewiele, by Legia Warszawa zagrała w półfinale FIBA Europe Cup. Niestety półfinału nie będzie. Do rewanżu w ćwierćfinale FIBA Europe Cup między Legią Warszawa a Pallacanestro Reggiana Zieloni Kanonierzy przystępowali ze sporymi nadziejami. W pierwszym meczu u siebie  po zaciętej grze przegrali 68:71. Rewanż  na pewno nie rozczarował. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze 21:17. W drugiej padł remis po 16, w połowie meczu Włosi prowadzili 37:33. Trzecia kwarta znów nieznacznie dla Włochów, 19:18. I ich prowadzenie 56:51. W odsłonie czwartej fenomenalnie zaprezentowali się legioniści! Pokonali Włochów 20:12. A cały mecz wygrali 71:68. A więc stosunkiem identycznym do tego, w jakim ograli ich Włosi w Warszawie. Półfinalistę musiała wyłonić dogrywka. W niej wygrali Włosi 12:4. Ostatecznie w całym meczu 80:75. I to oni zagrają w półfinale FIBA Europe Cup.

Pallacanestro Reggiana – Legia Warszawa 80:75

(21:17, 16:16, 19:18, 12:20, dogrywka: 12:4)