czwartek, 25 lipca, 2024

Plac Trzech Krzyży już przejezdny. Ruszyła kontrola wykonanych prac

Weekendowe opady deszczu nie opóźniły ostatnich prac wykończeniowych, drogowcy przywrócili pełny ruch w rejonie ulic Mokotowskiej i Hożej oraz na przedłużeniu Brackiej i Żurawiej. W poniedziałek ruszyła kontrola wykonanych prac w rejonie placu Trzech Krzyży.

Jak przypomniał Zarząd Dróg Miejskich, plac drogowcy otworzyli już w piątek wieczorem.  Na weekend wykonawca zapowiedział jednak ostatnie szlify oraz przywrócenie pełnego ruchu w rejonie Brackiej, Żurawiej, Mokotowskiej i Hożej. Udało się, mimo obfitych opadów deszczu – informuje ZDM. Kierowcy i rowerzyści mogą już skręcić z ulicy Hożej w Mokotowską lub na plac Trzech Krzyży.  Mogę też przejechać dalej Alejami Ujazdowski. Można też pojechać z ulicy Żurawiej lub Brackiej przez plac na południe w kierunku Alej Ujazdowskich. Także na wschód w kierunku ulicy Książęcej. Drogowcy oddali też do użytku pas dla rowerzystów na zachodniej jezdni.

W poniedziałek ruszyła kontrola sposobu wdrożenia stałej organizacji ruchu przez wykonawcę. Pracownicy ZDM porównują stan w terenie z zatwierdzonym projektem. Wszystkie ewentualne poprawki zostaną niezwłocznie zgłoszone – informuje ZDM. Jak podkreśla, ulewa nie opóźniła oddania placu, jednak miała na nie pewien wpływ. Wciąż toczą się drobne prace wykończeniowe, choćby malowanie oznakowania w docelowej trwałej technologii grubowarstwowej. Jak podkreśla ZDM, na koniec prac w okolicy pojawi się 30 nowych drzew. Lipy, głogi i grusze o wysokości ok. 6 m i obwodzie pnia minimum 25 cm staną na trójkątnej działce w rejonie Żurawiej i Brackiej. A także wzdłuż jezdni wschodniej placu u zbiegu z ulicą Książęcą. Łącznie pojawi się tam 2700 metrów kwadratowych terenów zielonych – podsumowuje ZDM.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img