czwartek, 25 lipca, 2024

Jasna deklaracja Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o start w nadchodzących wyborach prezydenckich

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski potwierdził, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję prezydenta stolicy. Wybory odbędą się w kwietniu przyszłego roku.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej był gościem Polsat News. Pytany o start w wyborach na prezydenta stolicy, powiedział, że „oczywiście wystartuje”. Podkreślił, że wybory odbędą się w kwietniu przyszłego roku, więc kampanię zacznie już pod koniec stycznia. „Wygraliśmy wybory parlamentarne, które były najważniejsze dla polskiej demokracji. Teraz trzeba wygrać wybory samorządowe, bo one są naprawdę piekielnie istotne, żeby umocnić demokrację w Polsce. Potem wybory europejskie i prezydenckie” – mówił Trzaskowski w Polsacie. Podkreślił, że wszystkie te wybory są ważne. Nie chciał jednak wybiegać w przyszłość i deklarować, czy zamierza startować w wyborach prezydenta RP.

Wybory do Sejmu i Senatu odbyły się 15 października. Rozpoczęły one maraton wyborczy. Kolejne są wybory samorządowe (około kwietnia), europejskie (maj-czerwiec). W roku 2025 odbędą się wybory prezydenckie, które w Polsce określały często politykę na wiele lat. Rafał Trzaskowski jest prezydentem stolicy od 2018 roku. Dawniej samorząd wybieraliśmy co cztery lata, od 2018 roku kadencja trwa jednak pięć lat. Z powodu wyborów parlamentarnych wybory samorządowe zostały przesunięte z jesieni 2023 na wiosnę 2024.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img