poniedziałek, 15 lipca, 2024

Rozbiórka kładki nad Czarnomorską. Duże zmiany na Mokotowie

Trwa rozbiórka kładki dla pieszych przy ulicy Czarnomorskiej. W środę ruszyły prace przygotowawcze, za to w piątek w nocy, będą kolejne utrudnienia.

W środę, 20 września, rozpoczęły się przygotowania do demontażu kładki dla pieszych przy ulicy Czarnomorskiej – poinformował serwis www.warszawskieulice.um.warszawa.pl. Od godziny 6.00 robotnicy wytyczają i urządzają przejścia dla pieszych w poziomie jezdni. Nie można już korzystać z kładki. Jej demontaż zaczął się od wind, oświetlenia i kabli elektrycznych. Dwa dni później wykonawcy zburzą stalową konstrukcję. W piątek, 22 września, o godzinie 23.30 tramwajarze zamkną ulicę Jana III Sobieskiego pomiędzy ulicami Mangalia i św. Bonifacego. Prace potrwają dobę – do soboty, 23 września, do godziny 23.00.

Będą zmiany w organizacji ruchu, dla kierowców jadących od Śródmieścia drogowcy wyznaczą objazd ulicami Idzikowskiego, Powsińską i św. Bonifacego. Poruszający się od strony Wilanowa będą mieli dwie możliwości. Albo pojadą ulicą św. Bonifacego do Powsińskiej i Idzikowskiego albo ulicą św. Bonifacego do alei Sikorskiego – informują Infoulice. Zmiany także w komunikacji miejskiej. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawski Transport Publiczny, autobusy skorzystają z tych samych objazdów co kierowcy. Linie 116, 519, 522, N31 i N81 pojadą w stronę Wilanowa ulicami Idzikowskiego, Powsińską i św. Bonifacego. W przeciwną stronę pojadą ulicą św. Bonifacego i aleją Sikorskiego. Linia 172 w kierunku CH Blue City pojedzie ulicą św. Bonifacego i aleją Sikorskiego. Natomiast w stronę Stegien autobusy pojadą aleją Sikorskiego do skrzyżowania z aleją Wilanowską, aby do ulicy św. Bonifacego. Linie dzienna 148 i nocna N03 w obu kierunkach ominą utrudnienia aleją Sikorskiego – informuje ZTM.

(źródło: Infoulice, ZTM/WTP)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img