poniedziałek, 15 lipca, 2024

Autobusy w dni po i przed dniami świątecznymi. Specjalne rozporządzenie wiceprezydenta

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podpisał zarządzenie w sprawie „określenia dni powszednich (roboczych) w latach 2024 – 2026, w których obowiązuje specjalna organizacja komunikacji miejskiej”.

Specjalna organizacja komunikacji miejskiej obowiązywać będzie w dniach poprzedzających lub następujących po ważnych świętach. W roku 2024 będą to czwartek 2 maja, dzień między 1 maja i święte Konstytucji 3 Maja. Piątek 31 maja po Bożym Ciele. Kolejny piątek, 16 sierpnia, dzień po święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Dniem Wojska Polskiego, rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Oczywiście także w wigilię Bożego Narodzenia, która przypada jak co roku 24 grudnia – w roku 2024 będzie to wtorek. Specjalna organizacja komunikacji miejskiej obowiązywać będzie też w piątek 27 grudnia. Jeśli chodzi o rok 2025 r.: będą to piątek i piątek 20 czerwca (w czwartek 19 czerwca przypada Boże Ciało).

Poniedziałek 10 listopada (dzień przed Dniem Niepodległości). Wigilia Bożego Narodzenia, 24 grudnia przypada w środę. W roku 2026 specjalna organizacja komunikacji obowiązywać będzie w piątek 2 stycznia, dzień po Nowym Roku. Także w poniedziałek 5 stycznia, dzień przed świętem Trzech Króli. Boże Ciało przypadnie w czwartek 4 czerwca.  Więc specjalna organizacja komunikacji w dzień roboczy przypadnie 5 czerwca. Wigilia 24 grudnia przypadnie w czwartek. Specjalna organizacja komunikacji miejskiej będzie też obowiązywać w ferie szkolne w dniach określonych dla województwa mazowieckiego oraz w wakacje.

(Warszawski Serwis Prasowy, NTW)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img