piątek, 20 września, 2024

Koniec dobrej serii Legii. Piast wygrał na Łazienkowskiej

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1. To koniec trwającej od lutego serii spotkań bez porażki.

Legioniści przystępowali do spotkania z Piastem po serii ośmiu spotkań bez porażki. Mistrzowie Polski oddalili się od strefy spadkowej, choć przegrywając w półfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa stracili szansę na grę w europejskich pucharach. W spotkaniu z Piastem nie musieli przegrać. Do 43 minuty mieli zdecydowaną przewagę, częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak ich akcjom brakowało wykończenia. Z kolei kontry gości wyglądały groźnie, ale również piłkarze Piasta razili brakiem skuteczności. Wszystko zmieniło się w 43 minucie, gdy Lindsay Rose wybijał tak niefortunnie, że piłka trafiła do niepilnowanego Damiana Kądziora. Niedawny reprezentant Polski pewnym strzałem pokonał Strebingera. Było 0:1.

W drugiej połowie wciąż przewagę miała Legia. W 65 minucie Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę i była to najgroźniejsza akcja legionistów. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Legioniści przegrali z Piastem 0:1 i są na miejscu dziesiątym. Gliwiczanie zajmują miejsce piąte. Z pozytywów odnotować należy fakt, że po koszmarnej kontuzji po siedmiu miesiącach przerwy wrócił do gry  Bartosz Kapustka. Pomocnik Legii i ćwierćfinalista mistrzostw Europy we Francji zameldował się na boisku w 73 minucie. Wyniku spotkania jednak nie odmienił. Legioniści przerwali serię meczów bez porażki i kończą serię spotkań z ligową czołówką. Przed nimi jeszcze pojedynek w Szczecinie z Pogonią. Na koniec cztery mecze z przeciętniakami – Stalą Mielec, Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok i Cracovią.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)

0:1 Damian Kądzior 43’

Legia Warszawa:  Richard Strebinger – Artur Jędrzejczyk, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Joel Abu Hanna (60’ Yuri Ribeiro) –  Maciej Rosołek, Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (73’  Ernest Muçi), Josué, Benjamin Verbič (73’. Bartosz Kapustka) –  Tomáš Pekhart (80’  Szymon Włodarczyk)

Piast Gliwice:  František Plach – Martin Konczkowski, Constantin Reiner, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Jakub Holúbek – Kristopher Vida (81’ Michał Kaput), Tomáš Huk, Michał Chrapek –  Damian Kądzior (90’ Arkadiusz Pyrka),  Kamil Wilczek (81’ Alberto Toril)