sobota, 21 września, 2024

Wygrane Legii i Polonii, porażka Ursusa. 26 kolejka III ligi

Legia II Warszawa rozbiła GKS Wikielec 4:1. Polonia wygrała na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:0. Ursus u siebie przegrał  z Błonianką 1:3.

Bohaterem spotkania Legii II Warszawa z GKS Wikielec był Igor Strzałek. Piłkarz legii już w drugiej minucie dał prowadzenie swojej drużynie. W minucie ósmej podwyższył na 2:0. W osiemnastej było już 3:0. Nokaut. „Do szatni” na 4:0 podwyższył Dawid Dzięgielewski. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Mateusza Jajkowskiego w ostatniej minucie gry. Polonia Warszawa grała na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Zdobyła trzy punkty, wygrywając 1:0 i bramce Mosiejki w 45 minucie. Ursus z kolei przegrał u siebie z Błonianką 1:3. Prowadzenie dla drużyny z Błonia uzyskał Marcin Szmczak w 16 minucie, trzy minuty później na 2:0 podwyższyl Dawid Brewczyński, takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa. W 82 minucie na 3:0 trafił Przemysław Chyrchała. Honorowe trafienie uzyskał Michał Strzałkowski w 90 minucie z rzutu karnego. Po sobotnich meczach Polonia jest druga, z 51 punktami. Traci do Legionovii sześć punktów, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. Legia II jest czwarta, z 42 punktami i dwoma zaległymi meczami do rozegrania. Ursus jest dwunasty, ma 30 punktów.