poniedziałek, 15 lipca, 2024

Biskup warszawsko-praski o koronawirusie: Zawierzmy codzienność Bożej Opatrzności

Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński zwrócił się do wiernych i kapłanów z apelem w sprawie śmiertelnego koronawirusa, który dotarł do Polski i na Mazowsze. Komunikat podajemy w całości. 

fot. diecezja.waw.pl

Wielebni Duszpasterze Diecezji Warszawsko-Praskiej,

Czcigodni Diecezjanie,

 

od kilku tygodni, kiedy doświadczamy zagrożenia epidemią koronawirusa, podejmowane są liczne działania profilaktyczne i medyczne, mające nas uchronić przed chorobą.

 

Zwracam się do Duszpasterzy i wszystkich Diecezjan, abyśmy przy podejmowaniu tych działań nie zaniedbali modlitwy. Pragniemy naszą codzienność zawierzyć Opatrzności Bożej. Zachęcam do wspólnotowej i indywidualnej modlitwy o ustrzeżenie nas od skutków szerzącej się epidemii. Proszę o modlitwę w intencji chorych, ich rodzin, w intencji osób poddawanych kwarantannie oraz w intencji całego personelu medycznego i kierujących wszystkimi działaniami.

 

Powróćmy do zbożnej formy śpiewania w trudnych chwilach Suplikacji. Powierzajmy naszych bliskich i nas samych Bogu i Matce Najświętszej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej, w wypowiadanych wezwaniach w modlitwie wiernych oraz w naszych osobistych modlitwach.

 

Wspierajmy się wzajemnie w trudnych chwilach naszej codzienności. Otaczam wszystkich modlitwą i błogosławię.

 

+ Romuald Kamiński

 

Biskup Warszawsko-Praski

(źródło: mat. pras. diecezja warszawsko-praska) 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img