poniedziałek, 15 lipca, 2024

Turyści z Francji zatrzymani. W Warszawie kradli hulajnogi

Świat staje na głowie! Turyści z Francji w Śródmieściu Warszawy zostali zatrzymani. Za to, że kradli elektryczne hulajnogi! 

fot. Policja

Jak podaje  policja mężczyźni wpadli na gorącym uczynku przestępstwa podczas demontażu jednej z hulajnóg w centrum Warszawy. Przypadkowy świadek zdarzenia zadzwonił wieczorem na alarmowy numer 112 i powiadomił o tym, że na podwórku przy ulicy Zakroczymskiej dwie osoby wymontowują części z hulajnogi.

We wskazane miejsce przyjechali policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego.  Wywiadowcy zatrzymali obu mężczyzn, którzy na widok radiowozu w popłochu próbowali uciec. Policjanci znaleźli przy turystach z Francji narzędzia służące im do demontażu najistotniejszych części zasilających i napędzających hulajnogę.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji okazało się, że mężczyźni śpią w kamperze, którym podróżują po Europie. Będąc w Polsce zatrzymali się w Warszawie i zaparkowali swój samochód w pobliżu ZOO, a do centrum miasta udali się komunikacją miejską. Policjanci podczas przeszukania pojazdu znaleźli w nim kolejne części i inne zdemontowane hulajnogi. Jak się okazało, kradli nie tylko na terenie Polski!   Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży,  grozi im do 5 lat więzienia – informuje policja.

(źródło: Policja) 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img