czwartek, 25 lipca, 2024

Biegowy weekend. Sobota w Rembertowie, niedziela w Wawrze

Sporo zmian czeka na mieszkańców, użytkowników dróg i pasażerów komunikacji miejskiej na terenie Rembertowa i Wawra. W pierwszej dzielnicy w sobotę, a drugiej w niedzielę, odbędą się imprezy biegowe.

W sobotę, 7 października w Rembertowie biegacze pobiegną w XI Biegu Rembertowa. Jak informuje miejski serwis Infoulice,, organizatorami imprezy są Akademicki Związek Sportowy Warszawa i dzielnica Rembertów.

Trasa Biegu Rembertowa

Dystans biegu wynosi pięć kilometrów. Start i meta tradycyjnie na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej. Już od piątku kierowcy nie mogą tam parkować. Od 12.20 do 13.45 drogowcy wyłączą z ruchu ulice znajdujące się na trasie biegu. Najdłużej, między 11.50 a 14.20 zamknięta będzie aleja gen. Chruściela „Montera” między bramą a placem apelowym Akademii Sztuki Wojennej. Zawodnicy pobiegną aleją gen. Chruściela „Montera” i dalej ulicami Bombardierów, Zawodową, Kadrową, Magenta, Listonoszy, Kamaszniczą, Jerzego i Pacholęcą. Drogowcy przywrócą ulice do ruchu bezpośrednio po przebiegnięciu ostatniego uczestnika – informują infoulice. W czasie rywalizacji, w godzinach 11.45-14.30, na terenie Rembertowa mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Drogowcy mogą czasowo wstrzymać ruch w rejonie ronda gen. Fieldorfa „Nila”. Autobusy linii 199 nie dojadą do pętli Rembertów-Strzelnica, skończą trasę na pętli Rembertów-Akademia. W przypadku zamknięcia alei gen. Chruściela „Montera” trasami objazdowymi pojadą autobusy linii 115, 143, 196 i 199.

Bieg z Radością

Jak informują Infoulice, w niedzielę, 8 października biegacze pobiegną w dzielnicy Wawer, na osiedlu Radość. Honorowy patronat nad biegiem objął burmistrz dzielnicy. W ramach rywalizacji zawodnicy pobiegną na dwóch dystansach, na 5 lub 10 kilometrów. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali Bieg z Radością Malucha. Uczestnicy biegów głównych pobiegną ulicami: Patriotów, Panny Wodnej, Skalnicową, Trakt Lubelski (zawrotka), Skalnicową, Mrówczą i Zagajnikową. Ulice drogowcy wyłączą z ruchu w godzinach 10.00-12.30 – podsumowują Infoulice. Z kolei Zarzad transportu Miejskiego na stronie Warszawski Transport Publiczny informuje o zmianach w komunikacji miejskiej. Objazdami pojadą autobusy linii 142, 161, 213, 219, 521 i 702.

(źródło: Infoulice.um.warszawa.pl, ZTM/WTP)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img