poniedziałek, 15 lipca, 2024

Z Lesznowoli do Warszawy. Od października nowa linia lokalna

Od niedzieli, 1 października mieszkańcy gminy Lesznowola do Warszawy dojadą nową linią lokalną L33. Dojedzie ona do stacji PKP Jeziorki.

Dziś z terenu gminy Lesznowola można do stolicy dojechać autobusami kominikacji miejskiej i pociągami Kolei Mazowieckich. Jak przypomniał na stronie Warszawski Transport Publiczny Zarząd Transportu Miejskiego, na terenie gminy jeżdżą autobusy linii 703, 707, 709, 715, 721, 727, 728, 733, 737, 739, N83. Jednak linia L33 zdecydowanie poprawi komunikację ze stolicą. Przewiezie pasażerów do stacji PKP Jeziorki. Tam można się przesiąść na autobusy. Po zachodniej stronie torów jest pętla linii 809. Z kolei z przystanku na wiadukcie nad torami odjeżdżają autobusy linii 715 i 737 – informuje ZTM/WTP. Na stacji Warszawa Jeziorki zatrzymują się również pociągi linii R8 Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Autobusy L33 pojadą trasą: WARSZAWA: PKP JEZIORKI – Karczunkowska – Zgorzalska – DAWIDY BANKOWE. Dalej droga nad trasą S7 – ZAMIENIE: Dawidowska – Wróbelka – Raszyńska – Waniliowa – Arakowa – DAWIDY BANKOWE: droga nad trasą S7. Następnie WARSZAWA: Zgorzalska – Karczunkowska – PKP JEZIORKI – informuje ZTM/WTP. Powstaną nowe przystanki: BAKALIOWA 01 – przy ul. Waniliowej za skrzyżowaniem z Bakaliową w kierunku Czekoladowej. KAKAOWA 01 – przy ul. Waniliowej za skrzyżowaniem z Kakaową w kierunku Arakowej. BŁĘDNA 01 – przy ul. Arakowej za skrzyżowaniem z Rejewskiego w kierunku Błędnej. DAWIDOWSKA 01 – przy ul. Arakowej za skrzyżowaniem z Edisona w kierunku Dawidowskiej. ZAMIENIE 01 – przy ul. Wróbelka za skrzyżowaniem z Dawidowską w kierunku Raszyńskiej. Przystanki będą warunkowe (na żądanie) dla linii L33 w kierunku PKP JEZIORKI. Przystankami granicznymi będą: ZAMIENIE 01 i ZGORZAŁA – podsumowuje ZTM/WTP.

(źródło: ZTM/WTP)

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img