poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nie tylko Legia z Górnikiem. Grają warszawskie zespoły

Polonia Warszawa jedzie do Rzeszowa, gdzie spróbuje przełamać fatalną passę. Rezerwy Legii wygrały z Unią Skierniewice. W weekend na różnych szczeblach grają stołeczne drużyny.

Hitem weekendu jest oczywiście niedzielny mecz Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Piłkarski klasyk, choć Górnik dziś daleko jest od czołówki, zawsze budzi ogromne emocje. Mecz w niedzielę, 24 wrzenia o 17.30 przy Łazienkowskiej.

I Liga. Polonia o przerwanie fatalnej passy

W I Lidze gra Polonia Warszawa, która beznadziejnie zaczęła sezon. Kibice Czarnych Koszul marzyli, że beniaminek zawalczy o Ekstraklasę. Z sześcioma punktami w ośmiu meczach Polonia zajmuje 16, spadkowe miejsce.

III Liga. Legia II wygrywa

Nie ma reprezentanta stolicy w II Lidze, w pierwszej grupie III Ligi grają rezerwy Legii. W ostatni piątek pokonały Unię Skierniewice 2:1. Zajmują 5 miejsce z 15 punktami.

IV Liga. Hutnik z rezerwami Wisły Płock, wyjazdy Ursusa i KTS Weszło

W IV Lidze Hutnik Warszawa podejmie Wisłę II Płock. Ursus w Mszczonowie zagra z Mszczonowianką, a KTS Weszło jedzie do Józefowa, na spotkanie z Józefovią. Liderem tabeli jest KS CK Troszyn, ma po ośmiu kolejkach 22 punkty, druga jest Wisła II Płock (21 punktów). Z warszawskich zespołów najlepiej radzi sobie Hutnik, który zajmuje trzecie miejsce, wywalczył 17 punktów. Ursus z 15 punktami jest szósty. KTS Weszło, zajmuje siódme miejsce, z dorobkiem 14 punktów.

V Liga. Porażka Drukarza z Amatorem

W V Lidze Drukarz Warszawa przegrał z Amatorem Maszewo 2:3. Polonia II Warszawa zagra z ekipą Narew 1962 Ostrołęka. Z kolei Okęcie Warszawa zmierzy się w Gostyninie z miejscowym Mazurem, Unia Warszawa zagra na wyjeździe ze Świtem Staroźreby. Liderem jest MKS Przasnysz (18 punktów) przed Narew 1962 Ostrołęka (16 punktów). Najwyżej z warszawskich zespołów sklasyfikowany jest Drukarz. Zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 9 punktów, ale ma jeden mecz więcej. Polonia II Warszawa zajmuje 9 miejsce (8 punktów). Unia i Okęcie są na miejscach spadkowych, w 16-zespołówej lidze zajmują kolejno czternaste (3 punkty) i piętnaste (2 punkty) miejsce. Z ligi spadają cztery zespoły, dwa najlepsze awansują do IV Ligi.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img