czwartek, 25 lipca, 2024

Świątynie Grochowa. Św. Rity, najnowsza parafia w dzielnicy

 Od niedawna na Grochowie działa nowa parafia, pw. Św. Rity z Cascii. To najmłodsza z grochowskich parafii, erygowana 25 marca 2020 roku przez biskupa diecezji Romualda Kamińskiego.

Trwa zbiórka środków na budowę nowej świątyni, na razie msze święte odbywają się w tymczasowej kaplicy przy ulicy Żupniczej 27 w Warszawie (wjazd od strony ulicy Podskarbińskiej, przy budynku ZUS-u. Proboszczem parafii został ksiądz Andrzej Jakubaszek. Parafię biskup wydzielił z części parafii Bożego Ciała na Kamionku, Najczystszego Serca Maryi na Grochowie oraz Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy Kobielskiej. Patronką parafii jest żyjąca w XIV i XV wieku święta Rita z Cascii, święta od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach. Jest opiekunką wielu dzieł charytatywnych i bractw.

Parafia św. Rity to najmłodsza parafia dekanatu grochowskiego. 25 marca 2020 roku erygował ją biskup ordynariusz diecezji warszawko-praskiej Romuald Kamiński. Świątynia – jak czytamy na stronie parafii – powstaje ze środków wiernych. Msze święte po erygowaniu parafii odbywały się w tymczasowej kaplicy przy ulicy Żupniczej 27. Proboszczem parafii został ksiądz Andrzej Jakubaszek. Parafia powstała z części parafii Bożego Ciała na Kamionku, Najczystszego Serca Maryi na Grochowie oraz Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy Kobielskiej. Patronką została żyjąca w XIV i XV wieku święta Rita z Cascii, święta od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach. Jest opiekunką wielu dzieł charytatywnych i bractw.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img