piątek, 25 października, 2024

Santos powołał kadrę. Sensacyjne, wielkie powroty

Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki, to piłkarze, którzy po prawie rocznej przerwie wracają do reprezentacji Polski. Selekcjoner Fernando Santos powołał kadrę 25 piłkarzy na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi i Albanią.

Polacy fatalnie zaczęli eliminacje do Euro 2024 w Niemczech. W marcu przegrali 1:3 w Pradze z Czechami, po kilku minutach przegrywali już 0:2. W drugim, dość przeciętnym spotkaniu wygrali 1:0 z Albanią. Katastrofa nastąpiła w czerwcu w Kiszyniowie. Po pierwszej, wręcz wzorcowej połowie prowadzili 2:0 po bramkach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. A mogli znacznie wyżej. Niestety po przerwie zlekceważyli rywala, stracili bramkę na 1:2 po indywidualnym błędzie Piotra Zielińskiego. Następnie nie wykorzystali świetnej sytuacji na dobicie rywala i podwyższenie na 3:1. Niewykorzystane sytuacje się mszczą – gospodarze wyrównali po czym strzelili bramkę na 3:2.

Porażka z jedną z najsłabszych drużyn na świecie to potworna kompromitacja, po której i tak zła atmosfera wokół kadry stała się fatalna. Okazało się, że choć młodzi piłkarze wyglądają nieźle pod kątem piłkarskim, nie mają charakteru, który predestynowałby ich do gry w drużynie narodowej. W efekcie selekcjoner wrócił do zawodników, którzy wprawdzie może nie prezentują już najwyższego poziomu sportowego, ale są w stanie udźwignąć odpowiedzialność mentalnie. Do drużyny narodowej wracają Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki. 7 września na PGE Stadionie Narodowym Biało-Czerwoni podejmą Wyspy Owcze. 10 września zmierzą się w Tiranie z Albanią. Na razie  podopieczni Fernando  Santosa mają 3 punkty po trzech  rozegranych meczach. W tabeli zajmują 4 miejsce, wyprzedzają jedynie Wyspy Owcze. Przed nimi są Czesi (7 punktów), Albańczycy (6 punktów) Mołdawianie (5 punktów).