poniedziałek, 15 lipca, 2024

Po świętach, ale w kolejne weekendy Trakt Królewski znów będzie deptakiem

W Wielkanoc odcinek Traktu Królewskiego od ulicy Świętokrzyskiej do ulicy Miodowej był promenadą, zamkniętą dla ruchu. Podobnie będzie w dwa poświąteczne weekendy.

Odcinek deptakiem stawać się będzie w nocy z piątku 14 kwietnia na sobotę 15 kwietnia oraz z piątku 21 kwietnia na sobotę 22 kwietnia. Podstawowa organizacja ruchu powróci w poniedziałki przed świtem – 17 i 24 kwietnia. Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, w weekendy wyłączonym fragmentem poruszać się będą wyłącznie piesi i rowerzyści. Dopuszczony będzie także dojazd dla mieszkańców, którzy mają specjalne identyfikatory. Jak informuje ZDM, wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte drogi będzie odbywał się ulicami Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Na tej drugiej drogowcy wprowadzają ruch dwukierunkowy, utrzymują zakaz zatrzymywania się. Przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat – bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Na wszystkich wlotach weekendowego deptaku (ulice: Ossolińskich, Karowa, Królewska) będą drogowcy ustawiają betonowe bariery.

Inaczej pojedzie komunikacja miejska

W związku z wyłączeniem deptaka z ruchu, autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 pojadą objazdami. ZTM zawiesił również przystanki Uniwersytet 01 i 02, Hotel Bristol 01 i 02 oraz Pl. Zamkowy 01 i 02. Linia 106 w kierunku pętli Ostroroga pojedzie ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. Małachowskiego – Królewska, a w kierunku pętli Mariensztat trasą: pl. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska – Kopernika. Autobusy linii 111 od skrzyżowania Świętokrzyskiej i Nowego Światu będą kierowane na trasę: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. Małachowskiego – Królewska – pl. Piłsudskiego. Z kolei jadąc w kierunku Gocławia pojadą ulicami: Królewska – pl. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska – Nowy Świat i dalej swoją trasą. Autobusy linii: 116, 180 i 503 w kierunku pętli Chomiczówka i Konwiktorska pojadą przez Świętokrzyską – Mazowiecką – pl. Małachowskiego – Królewską – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorską do Miodowej.

W stronę Wilanowa i Natolina Płn.

W stronę Wilanowa i Natolina Płn. Przejadą przez Senatorską – Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – pl. Małachowskiego – Kredytową – Jasną i Świętokrzyską. Autobusy linii 128 i 175 na pl. Piłsudskiego dojadą przez Marszałkowską i Królewską, a na Szczęśliwice i Lotnisko Chopina będą kursować przez Senatorską – Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – Marszałkowską i dalej Al. Jerozolimskimi i swoimi trasami. 178 i 518 jadąc w stronę Konwiktorskiej i Nowodworów przejadą przez Mazowiecką – pl. Małachowskiego – Królewską – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera i Senatorską. W drodze powrotnej na Skorosze i Emilii Plater autobusy będą kursować objazdem przez Senatorską – Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – Marszałkowską i Świętokrzyską.

Autobusy linii 222 jadąc na Bielańską przejadą przez Świętokrzyską – Mazowiecką – pl. Małachowskiego – Królewską – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera. W drugą stronę będą kursować przez Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – pl. Małachowskiego – Kredytową – Jasną – Świętokrzyską. Objazdami kursować będą także autobusy nocnej linii N44. W kierunku Zajezdni Żoliborz od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską pojadą ulicami: Marszałkowską – Królewską – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorską. Wracając na Dworzec Centralny kursować będą przez Senatorską – Wierzbową – pl. Piłsudskiego – Królewską – Marszałkowską i Świętokrzyską.

(źródło: ZDM, mat. pras, ZTM, mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img