piątek, 25 października, 2024

Argentyna w WIELKIM FINALE. Genialny występ Messiego

Reprezentacja Argentyny zagra w finale Mistrzostw Świata. Wygrała z Chorwacją 3:0. Bramki zdobyli Leo Messi oraz dwie Julian Alvarez.

Przez pierwsze 19 minut nic nie wskazywało na zdecydowaną wygraną Albicelestes. Chorwaci zyskali przewagę w środku pola. Jednak po 20 minutach Argentyńczycy przejęli kontrolę na boisku. W 34 minucie piłkę w polu karnym przejął Julian Alvarez. Sfaulował go bramkarz Chorwatów Dominik Livaković. Sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Lionel Messi. W 39 minucie Julian Alvarez przejął piłkę w środku boiska. Przebiegł przez pół boiska i zdobył kapitalną bramkę. Było 2:0.

Z kolei w drugiej połowie Albicelestes grali spokojnie, oddali inicjatywę Chorwatom. Ale ustępujący wicemistrzowie Świata nie byli w stanie oddać ani jednego strzału. W 69 minucie Messi przeprowadził kapitalną akcję, zrobił rajd przez kilkadziesiąt metrów. Oddał piłkę Alvarezowi, który trafił do siatki. Było 3:0. Ostatecznie Argentyna po raz szósty zagra w finale Mistrzostw Świata. Dwa razy – w roku 1978 i 1986 zdobyła złoty medal. Trzy razy – w roku 1930, 1990 i 2014 zajęli drugie miejsce. W niedzielę zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Francja-Maroko. Chorwacja zagra o trzecie miejsce w sobotę, z przegranym tego drugiego półfinału. Lionel Messi strzelił piątego gola w turnieju. W klasyfikacji strzelców zrównał się z Kylianem Mbappe.

Argentyna – Chorwacja 3:0 (2:0)