piątek, 20 września, 2024

Legia wygrała z Norwidem. Niebawem Jastrzębski Węgiel

Po niezwykle dramatycznym meczu Legia Warszawa pokonała Norwida Częstochowa 3:2 w meczu 18. Kolejki I Ligi Siatkarzy.

W pierwszym secie siatkarze Legii zaprezentowali się słabo. Przegrali tę partię aż siedmioma punktami, 18:25. W drugim secie było już lepiej. Legioniści pewnie zwyciężyli 25:19. Trzeci set to wyrównana walka, w której wygrana wisiała na włosku. Jednak wygrali goście – 26:24. Kolejna partia mogła zdecydować o wygranej w meczu częstochowian, na szczęście jednak ta część należała do legionistów. Wygrywając sześcioma punktami 25:19 wyrównali stan gry. O wszystkim decydował tie break. A w nim sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze. Potem szala wygranej zaczęła przechylać się na korzyść gości. Ostatecznie jednak to legioniści zwyciężyli 16:14 i w całym spotkaniu 3:2. W środę, 19 stycznia w Warszawie legioniści zagrają w Pucharze Polski. Podejmą potęgę, jedną z najsilniejszych polskich drużyn, Jastrzębski Węgiel. Spotkanie będzie doskonałym sprawdzianem jak radzi sobie grająca na zapleczu Plus Ligi Legia w starciu z potentatem owej Plus Ligi.

Legia Warszawa – Norwid Częstochowa 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 16:14)