wtorek, 21 maja, 2024

Ks. Zygmunt Uczciwek, proboszcz parafii św. Jana i Pawła na Gocławiu idzie na emeryturę

Zygmunt Uczciwek, organizator, budowniczy i wieloletni proboszcz parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła na Goclawiu (kościół „na  górce”) przechodzi na emeryturę. Nowym proboszczem zostanie ksiądz Artur Nagraba – informuje diecezja warszawsko-praska. 

Ksiądz prałat Zygmunt Uczciwek pozostanie w parafii, w charakterze rezydenta. Nowym proboszczem parafii zostanie Ksiądz Artur Nagraba. Wyświęcony w 1995 roku przez biskupa Kazimierza Romaniuka. Przez wiele lat posługiwal w Kazachstanie, potem w Kanadzie. Ostatnio był proboszczem parafii pw św. Michała Archanioła Warszawa-Godzisk.

Z kolei odchodzący proboszcz, ks. prałat Zygmunt Uczciwek, wyświęcony został 24 maja 1970 roku przez Prymasa Polski, kard. Stefana  Wyszyńskiego. Jest pierwszym proboszczem parafii pw. Św. Apostołów Jana i Pawła na Gocławiu (w latach 1981 – 1985 był administratorem, od 1985 proboszczem). Organizował parafię, jest budowniczym kościoła i plebanii. (maks)

fot. Dariusz Kowalczyk/Wikipedia By Dariusz Kowalczyk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48312971 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img