niedziela, 14 lipca, 2024

Zamiast dostarczać kradli przesyłki. Kurierzy trafili do celi

Sześciu kurierów zatrzymali policjanci z Białołęki. Pracownicy jednej z firm kurierskich mieli kraść przesyłki, zamiast je dostarczać klientom.

fot. policja

Operacyjni z komisariatu na Białołęce uzyskali informację, że w jednej z firm kurierskich dochodzi do kradzieży przesyłek. Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Okoliczności zdarzenia wskazywały na działanie kurierów – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci udali się do siedziby firmy, gdzie poinformowali kierownika o swoich ustaleniach. Na terenie budynku mundurowi zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy dokonali kradzieży zawartości przesyłek, ponadto w toalecie znaleźli kilka paczek, które zostały schowane przez kurierów. Podczas przeszukania pokoi hotelowych, w których na co dzień przebywali zatrzymani mężczyźni u jednego z nich operacyjni znaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w danym budynku zamieszkują jeszcze inni pracownicy firmy, którzy współdziałali z zatrzymanymi, a w trakcie przeszukania ich pomieszczeń policjanci zabezpieczyli między innymi telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe oraz wiele innych rzeczy. Kolejnych dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych – podaje policja.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu przy ul. Myśliborskiej. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa, a dochodzeniowcy przedstawili im zarzuty. Skradzione mienie wróciło do właściciela, jego wartość oszacowano na 20 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – przypomina Komenda Stołeczna Policji.

(źródło: policja.pl)

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img