poniedziałek, 15 lipca, 2024

KORONAWIRUS. Ozonowanie ulic także na Pradze Południe

W nocy z czwartku (9 kwietnia) na piątek (10 kwietnia)  wykonano kolejne ozonowanie przestrzeni miejskiej na terenie Pragi Południe.Wcześniej dezynfekcji poddano też tereny na Pradze Płd. i Pradze Północ. 

fot. UD Praga Południe

W nocy z czwartku (9 kwietnia) na piątek (10 kwietnia)  wykonano kolejne ozonowanie przestrzeni miejskiej na terenie Pragi Południe. Zrealizowano 3 trasy – ciąg ul. Grochowskiej, Saska Kępa i Gocław.

Wcześniejszej doby odbyło się ozonowanie przestrzeni miejskiej na terenie dzielnic Praga-Południe i Praga-Północ. Jak podaje południowopraski ratusm zdezyfnekowano: 

Podjazdy pod szpitalami:

Wojskowym Instytutem Medycznym przy ul. Szaserów 128,
Szpitalem Praskim przy ul. Solidarności 67,
2. Teren wokół Dworca Wschodniego;
3. Plac Wileński;
4. Rondo Waszyngtona;
5. Rondo Wiatraczna;
6. Teren wokół Metra Trocka;
7. Trasa 1: jezdnie i przystanki autobusowe i tramwajowe wzdłuż: Al. Solidarności (od mostu Śląsko-Dąbrowskiego) i ul. Radzymińskiej (do wysokości ul. Trockiej);
8. Trasa 2: jezdnie i przystanki autobusowe i tramwajowe wzdłuż: Grochowskiej (od Ronda Wiatraczna) i Targowej (do pl. Wileńskiego).

Miejsca rozpoczęcia ozonowania:
1. Rondo Wiatraczna;
2. Dworzec Wschodni.

 

Akcja odbywa się w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa ozonowania przystanków, wiat, przejść podziemnych, okolic sklepów i szpitali. Jako pierwsza – z czwartku na piątek (2-go na 3-go kwietnia) – akcji poddana została „patelnia” przy metrze Centrum. Jak informowali wtedy miejscy urzędnicy powołując się na polskich naukowców, technologia wytwarzania wody wysoko ozonowanej może skutecznie pomóc w zwalczaniu koronawirusa. Pozytywną opinię w sprawie akcji wydał Główny Inspektor Sanitarny (GIS). Zalecił on, by akcja odbywała się w czasie, gdy w miejscach publicznych nie będzie ludzi oraz po zabezpieczeniu pracowników dokonujących dezynfekcji (maska przeciwgazowa, rękawice, okulary, ubiór ochronny).

(UD Praga Południe, UM Warszawa)

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img