czwartek, 24 października, 2024

Projekt wciąż w grze. W sobotę czwarte starcie

Projekt Warszawa wygrał w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym z Zaksą Azotami Kędzierzyn Koźle 3:2. Po poprzednich  dwóch porażkach 2:3 zmniejszył stratę do rywala. Gra  toczy sie do trzech zwycięstw.

W pierwszym secie zespół z Warszawy przegrał z ekipą Zaksy aż 20:25. Wtedy niektórzy mogli mieć obawy, że ćwierćfinałowa przygoda Projektu skończy się na trzech meczach. A jednak nastąpiło przebudzenie. Drugi set to dreszczowiec, wymiana punktów i wygrana podopiecznych Piotra Grabana 26:24. kolejny set to jednak wyraźna przegrana 18:25. Czwarta partia z kolei pewna wygrana 25:16. O zwycięstwie w meczu podobnie jak w dwóch poprzednich decydował piąty set. Tym razem jednak to Projekt był górą. Zwyciężył 15:12 i w całym spotkaniu 3:2. Wynik rywalizacji ćwierćfinałowej to 2:1 dla Zaksy. A czwarte spotkanie już w sobotę, o 20:30 w Warszawie. Trudno wyrokować kto zwycięży, patrząc na przebieg dotychczasowych starć można spodziewać się aż pięciu setów. Spotkanie może zdecydować o mistrzostwie – jeśli Zaksa Azoty Kędzierzyn Koźle zwycięży, będzie w półfinale. Jeśli wygra Projekt, o wszystkim zdecyduje piąty mecz.
Na razie awans do półfinału uzyskał Jastrzębski Węgiel, wygrywając 3:0, 3:0 i 3:1 z Treflem Gdańsk. Trwa wyralizacja Asseco Resovii z PSG Stal Nysa oraz Aluronu Warty Zawiercie z Indykpolem AZS Olsztyn.