poniedziałek, 7 października, 2024

I znów bez wygranej. Było lepiej niż z Rakowem i Pogonią, ale źle. Klasyk na remis

Legia Warszawa zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 w meczu 10 kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W 10 minucie błąd popełnił Luquinhas, który sprokurował rzut wolny dla gości. Wykonywał go Damian Rasak. Uderzył z rzutu wolnego, piłkę ręką w polu karnym zagrał… znowu Luquinhas. Sędzia odgwizdał rzut karny, a piłkę do siatki skierował Kamil Lukoszek. 15 minut później strzałem głową wyrównał Radovan Pankov. Po przerwie legioniści próbowali strzelić zwycięską bramkę, mieli przewagę, ale wynikało z niej niewiele. Brakowało ostatniego podania bądź wykończenia akcji. Na uwagę zasługują uderzenia Vinagre’a i Wojciecha Urbańskiego. W bramce zabrzan kapitalnie spisywał się jednak Michał Szromnik.

Dwa razy groźnie zaatakowali goście. Kilka minut przed końcem z linii bramkowej piłkę wybił Steve Kapuadi. Ostatecznie mecz skończył się remisem 1:1. W niedzielę, 6 października Legię czeka wyjazd do Białegostoku na mecz z Mistrzem Polski, Jagiellonią. Wcześniej, bo w czwartek, 3 października legioniści podejmą na własnym stadionie hiszpański Real Betis Sevilla w Lidze Konferencji. Jagiellonia też gra w Lidze Konferencji, w czwartek zmierzy się w Kopenhadze z miejscowym FC. Największym minusem starcia z Górnikiem była kolejna strata punktów, brak zwycięstwa w trzecim pojedynku z rzędu. I brak skuteczności. Niewielkim plusem fakt, że jednak tym razem porażki nie było. A gra wyglądała nieco lepiej. Za plus największy można uznać udany debiut Maximiliana Oyedele. Młodzieżowy reprezentant Polski i były gracz Manchesteru United zagrał na pozycji nr sześć wręcz fenomenalnie. Jeśli potwierdzi klasę w kolejnych meczach Legia będzie mieć z niego pożytek, a reprezentantem będzie już nie tylko młodzieżowym.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

0:1 Kamil Lukoszek 10’ (rzut karny)
1:1 Radovan Pankov 24’ (strzał głową)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Paweł Wszołek, Radovan Pankov, Steve Kapuadi, Rúben Vinagre – Bartosz Kapustka, Maxi Oyedele (78′ Wojciech Urbański), RYoya Morishita – Kacper Chodyna (78′ Jurgen Celhaka), Tomas Pekhart (68′ Migouel Alfarela), Luquinhas (68′ Marco Burch)

Górnik Zabrze: Michał Szromnik – Manu Sanchez (5′ Paweł Olkowski), Kryspin Szcześniak, Josema, Erik Janza – Taofeek Ismaheel (65′ Norbert Wojtuszek), Damian Rasak, Lukas Podolski, Patrik Hellebrand, Kamil Lukoszek (65′ Yosuke Furukawa) – Luka Zahovic (46′ Lukas Ambros)aaa