poniedziałek, 7 października, 2024

Blamaż lidera z beniaminkiem, wicemistrz Polski czerwoną latarnią. (WYNIKI I TABELA)

Remis w meczu na szczycie w Białymstoku, sensacyjna porażka Lecha Poznań, klęska Śląska, który prowadził 2:0, a i tak przegrał. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli zaledwie z czterema punktami. Po 11 kolejce Ekstraklasę czeka przerwa na mecze reprezentacji.

Do największej sensacji doszło w Poznaniu. Lider, Lech przegrał z beniaminkiem, Motorem Lublin, 1:2. Inny beniaminek, GKS Katowice rozbił w Krakowie Puszczę Niepołomice aż 6:0. GKS jest w tabeli ósmy, Motor jedenasty. Lech zachował pozycję lidera. Ma 25 punktów, 2 punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa i Cracovią. 22 punkty zgromadziła broniąca tytułu czwarta w tabeli Jagiellonia Białystok. Piąta Pogoń Szczecin ma 19 „oczek”. Legia Warszawa jest szósta, zgromadziła 16 punktów, tyle samo siódmy Widzew Łódź. Na dole tabeli piętnaste, ostatnie „bezpieczne” miejsce zajmuje Radomiak. Ma 9 punktów, tyle znajdująca się na szesnastej, spadkowej pozycji Lechia Gdańsk. Radomianie przegrali u siebie z Rakowem 0:2. Gdańszczanie ulegli w Mielcu Stali 1:2. Przedostatnia jest Puszcza z ośmioma punktami. Czerwoną latarnią jest wicemistrz Polski, Śląsk Wrocław. Prowadził 2:0 z Cracovią, mimo to przegrał 2:4. Ma zaledwie cztery punkty, choć także dwa spotkania zaległe. Teraz ligowców czeka przerwa na reprezentację. 12 kolejka 18-21 października.