Nowy Telegraf Warszawski

niedziela, 10 listopada, 2024

Prace w ścisłym Śródmieściu Warszawy. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Trwają prace w kwartale ulic Śródmieścia obejmującym ulice Jasną, Sienkiewicza, Złotą i Zgoda. Są korekty w czasowej organizacji ruchu, które mają ułatwić poruszanie się mieszkańcom.

Przebudowa tych ulic trwa od sierpnia. Teraz drogowcy wprowadzają korekty, mające być ułatwieniem dla mieszkańców. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Sienkiewicza pojawiły się osoby kierujące ruchem. Pomaga to w jego rozładowywaniu.

Już w najbliższych dniach ZDM wydłuży godzin pracy osób kierujących ruchem do godzin wieczornych, tj. do 20.00-21.00. Będą też kolejne zmiany w organizacji ruchu. Ich celem jest zmniejszenie napływu aut. Chodzi o samochody, które nie muszą wjeżdżać w obszar objęty pracami – informuje ZDM. W ramach zmian, drogowcy wykonają prawoskręt, który umożliwi łatwiejszy wjazd i wyjazd z ulicy Sienkiewicza. Będzie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulicy Jasnej z Sienkiewicza dla kierowców wyjeżdżających z kwartału. Na ulicy Jasnej na skrzyżowaniu z ulicą Świętokrzyską będzie jeden (zamiast dwóch) pas wjazdu w kwartał. Drogowcy odwrócą kierunek ruchu na ulicy Moniuszki w kierunku placu Powstańców Warszawy. Powstanie w ten sposób kolejny wyjazd z kwartału, przez Moniuszki i skrajem placu Powstańców do Świętokrzyskiej – przekonuje ZDM. Dodatkowo wykonawca parkingu podziemnego na pl. Powstańców zapowiedział w najbliższym czasie wydzielenie osobnego pasa do skrętu w ulicę Boduena. A także wyjazd z ulicy Wareckiej do Boduena i Jasnej.

Co się zmieniło

Jak przypomniał ZDM, przebudowa kwartału ulic Złotej, Jasnej, Sienkiewicza i Zgoda rozpoczęła się w sierpniu. Pierwsze prace polegały na rozbiórce nawierzchni i małej architektury. Z ulicy Zgoda zniknął stary asfalt, a z dawnego zjazdu do tunelu pod ulicą Marszałkowską wykonawca usunął kamienną kostkę. Obecny na placu budowy ciężki sprzęt służy do usuwania gruzu i resztek starej nawierzchni – relacjonuje ZDM. Teren w miejscu zjazdu do tunelu na ulicy Złotej wykonawca zrówna z poziomem ulicy. W październiku rozpocznie tam budowę jednego z dwóch zbiorników retencyjnych. Intensywne tempo prac obejmuje także okolice Domu pod Orłami. Nie ma już chodnika, który zastąpi nowa, estetyczna nawierzchnia oraz zieleń i woda – w postaci ogrodu linearnego. Celem przebudowy jest poprawa estetyki i funkcjonalności Śródmieścia. A także stworzenie w tej części centrum miasta systemu retencji wody deszczowej podsumowuje ZDM. Prace w tym rejonie potrwają najprawdopodobniej do lipca przyszłego roku.

(źródło: ZDM, mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img