poniedziałek, 28 października, 2024

Legii triumf w Lidze Konferencji. 3:0 z FK TSC Bačka Topola. Są jeszcze lepsze informacje

Legia Warszawa notuje kapitalny start w Lidze Konferencji. Po wygranej z Betisem Sevilla u siebie w drugiej kolejce legioniści pokonali na wyjeździe serbski zespól FK TSC Bačka Topola 3:0. Zajmują trzecie miejsce w tabeli LK.

Od początku nie było wątpliwości, kto jest zespołem lepszym. Legioniści zaczęli z animuszem. W 11 minucie Moris hita zagrał w pole karne do Luquinhasa, Brazylijczyk odegrał do Bartosza Kapustki, a reprezentant Polski dał prowadzenie gościom. Po strzeleniu gola zawodnicy Legii cofnęli się na własną połowę. Oddali piłkę rywalom, ale co rusz przeprowadzali kontry.

Najgroźniejsza była akcja z 33 minuty. Luquinhas zagrał do Kacpra Chodyny, ale piłkę wybili obrońcy gospodarzy. Na bramkę Serbów strzelali m.in. Marc Gual i Luquinhas. Ich uderzenia były jednak niecelne. Zaraz po przerwie goście dopięli wreszcie celu. W 47 minucie Morishita podał do Chodyny, który z kolei odegrał do Guala. Strzał Hiszpana z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy, ale do piłki dopadł Luquinhas, którego uderzenie trafiło już do siatki. W 62 minucie wreszcie swoje trafienie zaliczył rozgrywający kapitalne zawody Kacper Chodyna. Piłkę w pole karne zagrał Rúben Vinagre. A tam był właśnie skrzydłowy Legii. Podopieczni Goncalo Feio wygrali w pierwszej kolejce z Betisem Sewilla 1:0, teraz 3:0 z TSC Backa Topola. Z szescioma punktami i stosunkiem bramek 4:0 są na trzecim miejscu w tabeli Ligi Konferencji. Ich kolejnym rywalem będzie Dynamo Minsk z Bialorusi. Nastepnie szwajcarski zespól FC Lugano, cypryjski Omonia Nikozja i szwedzkie Djurgårdens IF.

FK TSC Bačka Topola – Legia Warszawa 0:3 (0:1)

0:1 Bartosz Kapustka 11’
0:2 Luquinhas 47’
0:3 Kacper Chodyna 62’

TSC Bačka Topola: Veljko Ilić – Stefan Jovanović, Luka Capan, Dušan Stevanović, Vukašin Krstić – Mihajlo Banjac (73’ Bence Sós), Aleksa Pejić (60’ Ifet Đakovac), Milan Radin, Petar Stanić (87’ Marko Lazetić), Aleksandar Ćirković (87’ Ivan Milosavljević) – Miloš Pantović (61’ Saša Jovanović)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Paweł Wszołek, Radovan Pankov (46’Jan Ziółkowski), Steve Kapuadi, Rúben Vinagre – Kacper Chodyna, Bartosz Kapustka, Rafał Augustyniak (68’ Jurgen Çelhaka), Ryōya Morishita (80’Claude Gonçalves), Luquinhas (68’ Migouel Alfarela) – Marc Gual (69’ Tomáš Pekhart)