czwartek, 19 września, 2024

Trzy razy przegrywali i wygrali mecz. Pokaz charakteru Legii, Kopenhaga zdobyta!

Legioniści dwukrotnie przegrywali, a jednak ostatecznie wygrali na trudnym terenie w stolicy Danii z miejscowym Brøndby 3:2. To doskonała zaliczka przed rewanżem 15 sierpnia w Warszawie. Faza play-off jest na wyciągnięcie ręki.

Wynik dwumeczu z Brøndby miał odpowiedzieć na wiele pytań. Po pierwsze – o realną formę podopiecznych Gonzalo Feio na tle silnego, europejskiego zespołu. Po drugie, zwycięzca dwumeczu będzie niekwestionowanym faworytem w rundzie play-off, decydującej o awansie do fazy zasadniczej. Pierwsze kilkanaście minut to wyrównane starcie obu zespołów. Jednak w 19 minucie koronkową akcję przeprowadzili gospodarze. Rozklepali obrońców Legii, a Filip Bundgaard strzałem z 16 metrów nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi. Minęło pięć minut i legioniści cieszyli się z wyrównania! Zaczęło się od akcji Bartosza Kapustki, który fajnie zagrał do Patryka Kuna. Dośrodkowanie wahadłowego gości zablokowali Duńczycy. Kun Wykonywał rzut z autu. Rafał Augustyniak odegrał do Kapustki, a ten dośrodkował w pole karne. Tam znalazł się Tomas Pekhart, który wpakował piłkę do siatki. Duńczycy rzucili się do ataku. W 36 minucie Clement Bischof zagrał w pole karne. Bundgaard odegrał do Mathiasa Kvistgardena, który nie dał szans Tobiaszowi.

Doskonała zaliczka

Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie legioniści grali już znacznie lepiej. Jednak na bramkę kibice poczekać musieli do 70 minuty. Po głupiej stracie gospodarzy piłkę wymienili Luquinhas i Blaź Kramer. Brazylijczyk płaskim strzałem dał legionistom wyrównanie. W 86 minucie trójkową akcję przeprowadzili trzej piłkarze wprowadzeni po przerwie. Kontrę wyprowadził Migouel Alfarela, prostopadle zagrał do Kramera, który odegrał do Morishity. Japończyk trafił na 3:2. Wynik już się nie zmienił, Legia Warszawa odniosła cenne zwycięstwo, pokonując w Kopenhadze Broendby 3:2. To doskonała zaliczka przed spotkaniem rewanżowym, za tydzień w Warszawie. W razie awansu rywalem legionistów w czwartej, decydującej o awansie do fazy zasadniczej rundzie będzie zwycięzca dwumeczu między łotewskim FK Auda i kosowskim Drita Gnjilane. Oba zespoły są w zasięgu legionistów. Pierwszy mecz wygrali 1:0 piłkarze z Łotwy. Rewanże 15 sierpnia. Mecze fazy play-off odbędą się 22 i 29 sierpnia.

Brøndby Kopenhaga – Legia Warszawa 2:3 (2:1)

1:0 Filip Bundgaard 19′
1:1 Tomáš Pekhart 24′
2:1 Mathias Kvistgaarden 36′
2:2 Luquinhas 70′
2:3 Ryōya Morishita 86′

Brøndby Kopenhaga: Patrick Pentz – Frederik Alves, Rasmus Lauritsen, Jacob Rasmussen – Sebastian Sebulonsen (66′ Sean Klaiber), Daniel Wass (90′ Josip Radošević), Noah Nartey (90′ Emmanuel Yeboah), Yuito Suzuki, Clement Bischoff – Mathias Kvistgaarden (75′ Ohi Omoijuanfo), Filip Bundgaard (75′ Oscar Schwartau)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Sergio Barcia – Patryk Kun (60′ Paweł Wszołek), Jurgen Çelhaka (15′ Claude Gonçalves), Bartosz Kapustka (82′ Ryōya Morishita), Luquinhas, Rúben Vinagre – Marc Gual (81′ Migouel Alfarela), Tomáš Pekhart (60′ Blaž Kramer)