niedziela, 14 lipca, 2024

Hiszpania, Francja, Anglia, Holandia. Wielki turniej już na finiszu

Hiszpanie zagrają z Francuzami, a Anglicy z Holendrami o udział w wielkim finale Mistrzostw Europy. Za burtą znaleźli się gospodarze – Niemcy, Portugalczycy, Szwajcarzy i sprawcy największej sensacji – Turcy.

Najbardziej emocjonujący przebieg miał ostatni ćwierćfinał, pomiędzy Holandią i Turcją. I to pomimo tego, że w meczu tym nie było dogrywki, ani rzutów karnych. Jednak od pierwszych minut gra toczyła się w szybkim tempie. Początkowo dużą przewagę mieli Pomarańczowi. Stwarzali doskonałe sytuacje, pokazali też jednak swój znak rozpoznawczy podczas tych mistrzów – żenujący brak skuteczności. Drużyna Koemana poprawiając ten element mogłaby dołączyć do najlepszych w historii. Potem gra się wyrównała, a prowadzenie objęli Turcy. W 35 minucie gola strzelił Samet Akaydin. Do przerwy wynik się nie zmienił. Pachniało sensacją. Druga połowa to gigantyczna przewaga Holendrów, problemem wciąż był jednak brak skuteczności. Aż do 70 minuty, gdy strzałem głową wyrównał Stefan de Virj. Dosłownie sześć minut później na 2:1 podwyższył Cody Gakpo. W końcówce to Turcy byli bliżsi strzelenia wyrównującej bramki, jednak w kilku sytuacjach ratował Holendrów Bart Verbruggen. Ostatecznie Holandia pokonała Turcję 2:1 i zagra w półfinale imprezy.

Rywalem Pomarańczowych będą miernie spisujący się w turnieju Anglicy. W ćwierćfinale ze Szwajcarią to Helweci objęli prowadzenie i byli zespołem optycznie lepszym, choć Anglia grała lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Podobnie jak ze Słowacją Synów Albionu uratował indywidualny błysk gwiazdy, tym razem Bukayo Saki. W dogrywce żaden z zespołów nie strzelił bramki, o wszystkim decydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się Anglicy.

Również rzuty karne zdecydowały o wyniku batalii Francji z Portugalią. Bezbarwny mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jedenastki lepiej egzekwowali Trójkolorowi. Ich rywalem w półfinale będą Hiszpanie, którzy pokonali Niemców po dogrywce 2:1.

Półfinał Hiszpania – Francja odbędzie się we wtorek, 9 lipca o godzinie 21.00. Drugie spotkanie, Anglia – Holandia w środę, 10 lipca o godz. 21.00. Wielki finał zwycięzcy półfinałów rozegrają w niedzielę, 14 lipca, o 21.00.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img