poniedziałek, 16 września, 2024

To już KONIEC. Polacy przegrali z Austrią. Tak żegnamy się z mistrzostwami.

Po słabym meczu Polska przegrała z Austrią 1:3. Remis  w kolejnym spotkaniu, Holandii z Francją definitywnie przekreśla szansę na wyjście z grupy.

Po niezłym, choć przegranym meczu z Holandią wiele osób uważało, że Biało-Czerwoni zawalczą o awans do kolejnej rundy. Aby zrealizować ten cel należało wygrać z Austrią. Na ławce usiadł dochodzący do siebie po kontuzji Robert Lewandowski. Zaskoczeń w składzie było więcej. Nie zagrał od początku Kacper Urbański i Taras Romańczuk, którzy zebrali świetne recenzje z Holendrami. W obronie Bartosza Salamona zastąpił Paweł Dawidowicz.

Dramatycznie słaby początek, przebłyski, fatalny koniec

Niestety, początek był fatalny. W pierwszych minutach Austriacy zdominowali podopiecznych Michała Probierza. W 9 minucie  Gernot Trauner  pokonał po stałym fragmencie Wojciecha Szczęsnego. Około 15 minuty mecz się wyrównał. Ciężar gry wziął na siebie pełniący rolę kapitana Piotr Zieliński. W 30 minucie po świetnej akcji Polaków piłkę do siatki skierował Krzysztof Piątek. Do przerwy był remis i nadzieja na wygraną po przerwie. W drugiej połowie pojawił się na boisku od 46 minuty pojawił się Jakub Moder za Jakuba Piotrowskiego. Za to w 60 minucie na boisko weszli Robert Lewandowski i Karol Świderski (zmienili Piątka i Adama Buksę).

Świderski był niewidoczny, Lewy próbował szarpać, ale zaznaczył się jedynie żółtą kartką. W 66 minucie po błędzie naszej obrony Christoph Baumgartner strzałem po rykoszecie nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu. Kilkanaście minut później po kolejnym błędzie Wojciech Szczęsny ratował sytuację faulując w polu karnym. Tym razem, w przeciwieństwie do mundialu polski golkiper nie uratował sytuacji – w 78 minucie rzut karny na bramkę zamienił Marko Arnautović 78. Wynik się już nie zmienił. Wieczorem Holandia zremisowała z Francją 0:0. Taki wynik oznacza, że Polacy jako pierwsza reprezentacja odpadają z turnieju. Spotkanie z Francuzami nie ma już znaczenia.

Polska – Austria 1:3 (1:1)

0:1 Gernot Trauner 9′

1:1 Krzysztof Piątek 30′

1:2 Christoph Baumgartner 66′

1:3 Marko Arnautović 78′ (k)

Polska: Wojciech Szczęsny –  Przemysław Frankowski, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior, Nicola Zalewski – Piotr Zieliński (87′ Kacper Urbański), Bartosz Slisz (75′ Kamil Grosicki),  Jakub Piotrowski (46′ Jakub Moder) –  Krzysztof Piątek (60′ Karol Świderski), Adam Buksa (60′ Robert Lewandowski).

Austria: Patrick Pentz – Stefan Posch, Gernot Trauner (59′ Kevin Danso),  Philipp Lienhart, Phillipp Mwene (63′ Alexander Prass) – Christoph Baumgartner (81′ Romano Schmid), Nicolas Seiwald,  Florian Grillitsch (46′ Patrick Wimmer), Konrad Laimer,  Marcel Sabitzer –  Marko Arnautović (81′ Michael Gregoritsch).