wtorek, 21 maja, 2024

Tramwaje nie jeżdżą, do Dworca Wschodniego nie dojedziesz. Duże utrudnienia

Przez całą niedzielę tramwaje nie jeżdżą na odcinku między ulicą Kijowską i aleją Zieleniecką. Z ulicy Targowej kierowcy nie mogą skręcić w kierunku dworca Warszawa Wschodnia. Są utrudnienia w ruchu kołowym, inaczej jeżdżą autobusy. Wszystko przez prace tramwajarzy.

Tramwajarze w weekend wymieniają zwrotnicę na skrzyżowaniu ulicy Targowej i Kijowskiej. Prace zaczęli w sobotę, późnym wieczorem, po godzinie 23.30. Skończą w poniedziałek, 22 kwietnia rano, około godziny 3:30. Kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Jak informuje miejski serwis Infoulice.um.warszawa.pl, w trakcie prac robotnicy wygrodzą pas do skrętu w lewo z ulicy Targowej (od strony alei „Solidarności”) w Kijowską. Do ulicy Kijowskiej kierowcy dojadą ulicami Ząbkowską i Brzeską lub Markowską, a z Radzymińskiej Naczelnikowską i Zabraniecką. Jak podał serwis Zarządu Transportu Miejskiego Warszawski Transport Publiczny, będą spore zmiany w komunikacji miejskiej.

Na trasy nie wyjadą tramwaje linii 3, 13 i 1. Linia 6 i „26” z Dworca Wileńskiego do pętli Kawęczyńska-Bazylika pojedzie ulicami Targową, Kijowską, aleją Tysiąclecia i Kawęczyńską. Tramwaje linii 7 z al. Zielenieckiej skręcają w ulicę Zamoyskiego. Potem Grochowską jadą do pętli Gocławek, informuje ZTM/WTP. Chcąc pojechać trasą między Dworcem Wileńskim i stacją Warszawa-Wschodnia od strony ulicy Lubelskiej, będziemy mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej. Z-3 kursuje co 15 minut między Dworcem Wschodnim od strony ulicy Lubelskiej a Dworcem Wileńskim podaje ZTM/WTP. Zmienionymi trasami jeżdżą linie 120, 169, 512, oraz nocne N02, N03 i N71. Jadąc w kierunku Dworca Wschodniego, Marysina, Ursynowa Północnego i Woli Grzybowskiej, skręcają z ulicy Targowej w Ząbkowską, potem w Markowską. Nie dojeżdżają do Kijowskiej i Dworca. W przeciwnych kierunkach kursują według normalnych rozkładów – podsumowuje ZTM/WTP.

(źródło: Infoulice.um.warszawa.pl, ZTM/WTP)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img