czwartek, 24 października, 2024

Koniec fenomenalnej serii. Projekt przegrał w Bełchatowie

Siatkarze Projektu Warszawa przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 1:3 (21:25, 25:21, 25:27, 23:25) w meczu 8. kolejki Plus Ligi. To pierwsza porażka warszawskich siatkarzy w tym sezonie.

Początek sezonu był dla stołecznych siatkarzy fenomenalny. Drużyna wygrała siedem spotkań z rzędu. Projekt rozgrywki zaczął od wygranej Asseco Resovią w Rzeszowie 3:1. Później była wygrane po 3:0 z GKS Katowice u siebie i Eneą Czarnymi w Radomiu. Następnie domowe zwycięstwo 3:1 Barkomem Każany Lwów, wyjazdowe 3:0 z KGHM Zagłębiem Lubin. 15 listopada Projekt odniósł pięciosetowe zwycięstwo z BOGDANKĄ LUK Lublin, a trzy dni później 3:0 z Treflem w Gdańsku. W Bełchatowie spotkanie zaczęło się od wygranego seta gospodarzy, 25:21, drugą odsłonę w identycznym stosunku 25:21 wygrali goście. Czwarty set był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie 27:25 wygrali bełchatowianie, również nie dali szans warszawianom w ostatnim secie. Ostatecznie zespół PGE Skra Bełchatów ograł u siebie Projekt Warszawa 3:1. Dla ekipy z Warszawy był to koniec kapitalnej serii siedmiu wygranych z rzędu. Stołeczni siatkarze w tabeli rundy zasadniczej sezonu PlusLigi zajmują drugie miejsce. W następnej kolejce Projekt podejmie zajmujący dziewiąte miejsce Ślepsk Malow Suwałki. Do fazy play off awansuje 8 najlepszych drużyn.