czwartek, 20 czerwca, 2024

Zmiany tras tramwajów, autobusy na objazdach. Weekendowe utrudnienia

Przez dwa weekendy tramwajarze będą remontować torowisko w okolicy ronda Daszyńskiego, w najbliższą sobotę wyburzą też kładkę nad Sobieskiego. Z kolei budowniczowie trasy tramwajowej na Kasprzaka wymienią nawierzchnię. Pracom towarzyszyć będą utrudnienia i zmiany w komunikacji miejskiej.

Budowniczowie trasy tramwajowej u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona ułożą nową nawierzchnię. Prace zaczną w najbliższą sobotę, 18 listopada, o godzinie 4.00. Planują zakończyć w niedzielę, 19 listopada, o 17.00. W tym czasie skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona będzie zamknięte. Z tego powodu z ulicy Wolskiej nie będzie można zjechać na Kasprzaka – zarówno na rozwidleniu za Redutową, jak i na skrzyżowaniu z Elekcyjną. W weekend autobusy linii 105, 167 i Z26 pojadą objazdami. Nie pojedzie linia 255. Z kolei w nadchodzący i kolejny weekend, 18-19 oraz 25-26 listopada, tramwajarze wyremontują torowisko na rondzie Daszyńskiego.

Prace na rondzie Daszyńskiego

W pierwszy weekend objazd zostanie poprowadzony ulicą Towarową do skrzyżowania z Grzybowską, gdzie będzie można zawrócić. W następny weekend znaki poprowadzą do zawrotki pomiędzy ulicą Srebrną a Alejami Jerozolimskimi. Tramwaje nie pojadą ulicami Okopową i Towarową od alei „Solidarności” do placu Zawiszy. „Jedynka” pojedzie skróconą trasą, do Zajezdni Wola. Tramwaje pojadą między Annopolem a ulicą Skierniewicką. Tramwaje linii 22 będą kursowały między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza. Linia 24 na trasie Gocławek – Banacha. ZTM uruchomi dwie linie zastępcze – tramwajową 71 i autobusową Z-2. Zastępcze tramwaje pojadą z Annopola na Nowe Bemowo przez most Gdański, Okopową, al. Solidarności i Młynarską. Autobusy z pl. Narutowicza do skrzyżowania ulicy Okopowej z al. „Solidarności” – ulicami Grójecką i Towarową. Trasami objazdowymi pojadą autobusy linii 105, 178, 191, 255 N45 i N95, a kursowanie 255 będzie zawieszone.

Rozbiorą kładkę nad Sobieskiego

Również w nadchodzący weekend tramwajarze rozbiorą kładkę dla pieszych nad ulicą Jana III Sobieskiego. Obiekt przy ulicy Kostrzewskiego to ostatnia tego typu konstrukcja na tej trasie. Wcześniej tramwajarze wyburzyli kładki przy ulicy Czarnomorskiej oraz Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Przestarzałe kładki zastąpią wygodniejsze zebry. Prace ruszą w sobotę, 18 listopada, o godzinie 6.00 i potrwają najpóźniej do niedzieli, 19 listopada, do godziny 6.00. W tym czasie drogowcy zamkną ulicę Jana III Sobieskiego od skrzyżowania z ulicą Dolną i Chełmską do ulicy Kostrzewskiego. Przez całą sobotę linie: 116, 166, 172, 503, 519 i 522 pojadą objazdami.

(Warszawski Serwis Prasowy)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img