czwartek, 20 czerwca, 2024

33 Bieg Niepodległości na ulicach Warszawy

15 tysięcy osób na starcie, największe zawody od czasu pandemii. Jak co roku, w sobotę 11 listopada, o godzinie 11.11 w Warszawie startuje Bieg Niepodległości.

Bieg odbędzie się po raz 33. Zacznie się i skończy w alei Jana Pawła II, na wysokości ulicy Stawki. Jak przypomina Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawski Transport Publiczny, biegacze pobiegną al. Jana Pawła II, wiaduktami nad rondem Czterdziestolatka, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości na południe. Potem zawrócą na wysokości ul. Rakowieckiej i po 10 kilometrów dotrą do mety. Oprócz tradycyjnego biegu odbędzie się też Mila Niepodległości dla dzieci od 10 do 14 roku życia. A także zawody nordic walking na 6,5-kilometrowej trasie – informuje ZTM/WTP. Bieg główny startuje o symbolicznej godzinie 11.11. Przy tak dużej grupie start będzie odbywał się falami przez ponad 30 minut. Zawodnicy z ostatnich stref startowych wyruszą więc na trasę, kiedy czołówka biegu dotrze już do mety. Na liście startowej biegu głównego są 14 tysięcy 882 osoby. Dodatkowo 369 osób pobiegnie wirtualnie, w marszu nordic walking – 644 osoby, a w Mili Niepodległości – 408.

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji

Jak informuje ZTM/WTP, jako pierwszy drogowcy zamknęli odcinek alei Jana Pawła II od ronda „Radosława” do ulicy Anielewicza. W sobotę w godzinach 3.00 – 18.00 zamknęli obie nitki tej arterii. Kierowcy nie przejadą ulicą Stawki w poprzek alei Jana Pawła II. Od 9.00 drogowcy zamknęli dla ruchu kolejne ulice. Rondo „Radosława” – kierowcy przejadą wyłącznie z alei Jana Pawła II (od strony Żoliborza) w Okopową. Okopowa – brak dojazdu do ronda „Radosława”. Kierowcy muszą skręcić w Powązkowską; dalej w stronę Żoliborza. Pojadą ulicami Burakowską i Kłopot do alei Jana Pawła II. Słomińskiego – na odcinku od ulicy Pamiętajcie o Ogrodach do ronda „Radosława”; w kierunku Żoliborza można przejechać ulicami: Pamiętajcie o Ogrodach, Kłopot do alei Jana Pawła II. Te odcinki dróg będą zamknięte do godziny 14.30 – informuje ZTM/WTP.

(źródło: ZTM/WTP, mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img