czwartek, 25 lipca, 2024

Spacerek i pewne 3:0. Legia triumfuje w Tychach

Straszyli wielką sensacją, potwierdzeniem kryzysu, triumfem pierwszoligowca udziałem byłych piłkarzy Legii. Tymczasem skończyło się spacerkiem – Legia w 1/16 finału Pucharu Polski wygrała w Tychach z GKS 3:0.

Trenerem GKS Tychy jest twórca Akademii Legii, Dariusz Banasik. W zespole występują tacy zawodnicy jak Maciej Kikolski – pierwszy bramkarz zespołu, który z Legią nie wystąpił, ale też Marcel Błachewicz, Patryk Mikita, Kacper Skibicki. Z Legią od początku wystąpił Błachewicz, od 46 minuty Mikita a od 75 minuty Kacper Skibicki.

Już w 6 minucie Legia mogła objąć prowadzenie. Po faulu na Sliszu sędzia podyktoał rut karny. W ostatniej chwiki po wideoweryfikacji VAR sędzia zmieniił jednak deyzję. W 10 minucie już wątpiwości nie było. Slisz pociągnął w środku pola i podał do Blaża Kramera, który obrócił się z piłką i strzelił do bramki. Po chwili było 2:0. W 13 minucie gry Josue zagrał do Gila Diasa, który odegrał do Marca Guala. Ten ładnym strzałem skierował piłkę do siatki. W 35 minucie Paweł Wszołek dograł do Kramera, któy strzelił swą drugą bramkę. W druguej połowie legionniści spokojniek kontrolowali wynik. Ostatecznie wygrali 3:0 i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski.

GKS Tychy – Legia Warszawa 0:3

0:1 Marc Gual 10’
0:2 Blaź Kramer 13’
0:3 Blaź Kramer 35’

GKS Tychy: Adrian Kostrzewski – Krzysztof Machowski (46’ Marko Dijakovic), Jakub Tecław, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz – Daniel Rumin (46’ Patryk Mikita), Wiktor Żytek (40’ Mateusz Radecki), Norbert Wojtuszek, Wiktor Niewiarowski (46’ Przemysław Mystkowski) – Bartosz Śpiączka (75’ Kacper Skibicki)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi – Paweł Wszołek (79’ Maciej Rosołek), Bartosz Slisz (88’ Igor Strzałek), Jurgen Çelhaka, Gil Dias – Josué (80’Juergen Elitim), Blaž Kramer (72’ Tomáš Pekhart), Marc Gual (71’ Ernest Muçi)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img