czwartek, 20 czerwca, 2024

Polonia wciąż w kryzysie, Okęcie czerwoną latarnią

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w weekend stołeczne drużyny w piłce nożnej. Polonia przerwała serię porażek, ale remis 1:1 z Resovią nie przybliża jej do utrzymania w I Lidze. Komplet punktów zdobyły trzecioligowe rezerwy Legii oraz Hutnik Warszawa i KTS Weszło. W V Lidze tragiczna robi się sytuacja Unii i Okęcia.

Gdy Marcin Kluska w 19 minucie dał prowadzenie Czarnym Koszulom, wydawało się, że fatalna passa została przełamana. W 45 minucie z rzutu karnego wyrównał jednak Rafał Mikulec. Po przerwie wynik się nie zmienił. Remis kończy serię porażek, ale daje niewiele. Czarne Koszule nie wygrzebały się ze strefy spadkowej, z siedmioma punktami zajmują 16. miejsce. W piątek, 29 września podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała. W grupie pierwszej III Ligi Legia II Warszawa

IV Liga. Wygrane Hutnika i KTS. Ursus na remis

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Wisłą II Płock 1:0. Duma Bielan awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Traci punkt do płocczan i pięć oczek do lidera, KS CK Troszyn. Trzy punkty wywalczyło też KTS Weszło, które pokonało na wyjeździe Józefovię Józefów 2:0. Ursus zremisował z Mszczonowianką w Mszczonowie 3:3. KTS z 17 punktami zajmuje 6 miejsce w tabeli (8 punktów straty do lidera, 3 do trzeciego w tabeli Hutnika). Ursus jest ósmy, ma 16 punktów.

V Liga. Znów porażki Okęcia i Unii

W sobotnich meczach V Ligi grupy I obejmującej Warszawę Okęcie poniosło kolejną porażkę – tym razem z Mazurem Gostynin 2:3. Unia przegrała 1:3 ze Świtem Staroźreby. Trzy dni wcześniej w środę, 20 września Drukarz Warszawa uległ Amatorowi Maszewo 2:3. Trzy punkty zdobyły jedynie rezerwy Polonii. Pokonały one Narew 1962 Ostrołękę 3:2. Liderem jest MKS Przasnysz (18 punktów) przed Narew 1962 Ostrołęka (16 punktów). Najwyżej z warszawskich zespołów sklasyfikowany jest Drukarz. Zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 9 punktów, ale ma jeden mecz więcej. Polonia II Warszawa zajmuje 9 miejsce (8 punktów). Unia i Okęcie są na miejscach spadkowych, w 16-zespołówej lidze zajmują kolejno czternaste (3 punkty) i piętnaste (2 punkty) miejsce. Z ligi spadają cztery zespoły, dwa najlepsze awansują do IV Ligi.

Polonia II Warszawa jest dziewiąta, zgromadziła 11 punktów. Traci 10 do lidera, MKS Przasnysz i 5 do wicelidera, Narwi 1962 Ostrołęka (do IV Ligi awansują dwa zespoły). Drukarz jest dziesiąty. Zgromadził 9 punktów. Sytuacja Unii i Okęcia robi się tragiczna. Obie drużyny są w strefie spadkowej (spadają 4 zespoły w szesnastozespołowej lidze). Unia zajmuje miejsce czternaste, zgromadziła na razie 3 punkty. Okęcie z dwoma oczkami zamyka tabelę.

Wyniki warszawskich drużyn

I Liga:

Resovia Rzeszów Polonia Warszawa 1:1

III Liga:

Legia II Warszawa Unia Skierniewice 2:1

IV Liga:

Mszczonowianka Mszczonów – Ursus Warszawa 3:3
Hutnik Warszawa – Wisła II Płock 1:0
Józefovia Józefów – KTS Weszło Warszawa 0:2

V Liga:

Narew 1962 Ostrołęka – Polonia II Warszawa 2:3
Mazur Gostynin – Okęcie Warszawa 3:2
Amator Maszewo – Drukarz Warszawa 3:2
Świt Staroźreby Unia Warszawa 3:1

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img