czwartek, 20 czerwca, 2024

Kolejny remont, tym razem na Targówku. Zmieni się bardzo wiele

Na początku przyszłego tygodnia ruszy remont kolejnego fragmentu ulicy Chodeckiej – tym razem od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej.

Drogowcy remontują ulice Targówka po oddaniu w tym miejscu kolejnych stacji drugiej linii metra. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, po metamorfozie ulicy Kondratowicza przyszedł czas na remont ulicy Chodeckiej. Elementy czasowej organizacji ruchu drogowcy przywrócą do stanu pierwotnego lub zmienią. Tymczasowe miejsca postojowe, w czasie budowy metra, pozostaną na Chodeckiej. Drogowcy przeniosą je jednak na jezdnię. Będą mieć od 2 do 2,5 metra szerokości – informuje ZDM.

Na całym remontowanym odcinku drogowcy wymienią również nawierzchnię jezdni oraz krawężniki. Zapowiadają też, że tam, gdzie będzie potrzeba, wyremontują chodniki. W ramach prac poszerzą też chodnik przy postoju taksówek w rejonie numeru 13. Jak podkreśla ZDM, oprócz remontu ulicy Chodeckiej będą spore zmiany na ulicy Świętego Wincentego. Wprowadzi zakaz wjazdu w obu kierunkach, który będzie obowiązywał wyłącznie w porannym szczycie – od godz. 7.00 do 9.00. Na odcinku od ronda przy drodze ekspresowej S8 do skrzyżowania z ul. Kondratowicza drogowcy wyznaczą buspasy. Powstaną one w obu kierunkach. Po zachodniej stronie ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego buspas ZDM wyznaczy od przystanku autobusowego „CH Targówek 03” do ul. L. Kondratowicza. Z kolei po stronie wschodniej buspas zacznie się za skrzyżowaniem z ulicami Przy Grodzisku i Malborskiej. Skończy na wysokości przystanku „CH Targówek 03” – informuje ZDM.

(źródło: ZDM, mat. pras).

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img