środa, 19 czerwca, 2024

Kobieta nagle straciła przytomność. Jej synek zachował się jak bohater

To naprawdę niezwykłe. Chłopczyk, uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej wiedział jak się zachować w sytuacji, gdy jego mama straciła przytomność.

Do dramatycznej sytuacji doszło pod koniec kwietnia na Mazowszu. Teraz chłopca nagrodziła dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sikorzu oraz Komenda Miejska Policji w Płocku.

Jak informuje mazowiecka policji, w kwietniu uczeń czwartej klasy podstawówki w Sikorzu był pod opieką mamy. Kobieta nagle straciła przytomność. Chłopiec nie wpadł w panikę, lecz od razu zaczął działać. Zadzwonił pod numer alarmowy, a następnie krok po kroku postępował zgodnie z instrukcjami operatora. Pomimo bardzo stresującej sytuacji podał wszystkie potrzebne informacje. Zapewnił chorej pomoc do czasu przyjazdu pogotowia – relacjonuje policja. Bez wątpienia chłopiec wykazał się odwagą i niezwykłym wręcz opanowaniem. Teraz dyrekcja szkoły oraz Komenda Miejska Policji w Płocku uhonorowali młodego bohatera. Dyrekcja szkoły zorganizowała uroczysty apel dla wszystkich uczniów, na którym przypomniano numer alarmowy i postępowanie podczas udzielania pierwszej pomocy. Postawę ucznia nauczyciele i policjanci przedstawili jako przykład godny naśladowania. Chłopiec otrzymał dyplom „Małego Bohatera” oraz upominek – informuje policja. I przypomina o znaczeniu numeru alarmowego 112 oraz koniecznym opanowaniu i zachowaniu spokoju w sytuacji ratowania życia.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img