środa, 19 czerwca, 2024

Horror, ale Projekt na razie przegrywa ćwierćfinał

Świetne mecze, ogromne emocje, i dwie porażki. Projekt Warszawa uległ Zaksie Azotom Kędzierzyn Koźle 2:3 i 2:3 w ćwierćfinale Plus Ligi. Stan rywalizacji to 0:2, teraz jednak następne spotkania podopieczni Piotra Grabana rozegrają w stolicy.
Faworytami byli siatkarze Zaksy, choć za Projektem przemawiała kapitalna seria 13 zwycięstw w piętnastu meczach rundy rewanżowej sezonu zasadniczego. Spotkanie w Wielką Niedzielę stało na wysokim poziomie. Pierwszy set w Kędzierzynie Koźlu zdecydowanie wygrali goście, 25:17. Kolejne dwa sety to jednak przewaga Zaksy i wygrane dwa razy po 25:20. Czwarta odsłona to niezwykle zacięte starcie, wygrane przez Projekt 26:24. O wygranej decydował piąty set. Zwyciężyli go gospodarze 15:10.
O ile w pierwszym spotkaniu było wiele emocji, tak drugi mecz to już prawdziwy dreszczowiec. Tym razem to Zaksa zwyciężyła w pierwszym secie, 25:22. Jednak dwa kolejne to pewne wygrane gości – 25:17 i 25:18. Jednak czwarta odsłona to wygrana Zaksy 25:23 i wyrównanie stanu meczu. Znów decydował piąty set. Gra była punkt za punkt, ostatecznie 15:13 zwyciężyli gospodarze.
W rywalizacji o awans do ćwierćfinału Plus Ligi jest 2:0 dla Zaksy Azotów Kędzierzyn Koźle. W piątek, 14 kwietnia o godzinie 20.30 to siatkarze Projektu będą gospodarzem. Jeśli wygrają, zachowają szansę na awans. W razie przegranej z awansu cieszyć się będą rywale. Jeśli jednak się uda, czwarty pojedynek również w Warszawie odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia o 20.30. Jeśli Projekt wyrówna stan rywalizacji ostateczny, decydujący pojedynek siatkarze obu zespołów rozegrają w środę, 19 kwietnia w Kędzierzynie Koźlu.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img