piątek, 24 maja, 2024

Będzie jaśniej w Wawrze. Doświetlają dzielnicowe, małe uliczki

Wawer jest pierwszą dzielnicą, w której drogowcy montują nowe oprawy oświetleniowe SAVA na nie tylko głównych,  ale i osiedlowych ulicach.

Od 2022 roku Zarząd Dróg Miejskich na podległych mu ulicach montuje oprawy ledowe SAVA. Chodzi o ulice „większe”, czyli takie, po których kursują autobusy. Teraz ruszyły prace przy wymianie oświetlenia na mniejszych, osiedlowych ulicach.

Jak informują drogowcy skorzystali z opcji dokupienia za 5 milionów złotych nieco mniejszych od SAV lamp. Dopasowanych do ulic mniejszych, o charakterze lokalnym i osiedlowym. Pierwsza partia opraw dotarła do Warszawy pod koniec zeszłego tygodnia. Teraz drogowcy zaczęli ich montaż – informuje ZDM. Na początek 28 opraw zawisło na ulicy Prasowej, a 9 na ulicy Jagienki. Niebawem pojawią się na kolejnych ulicach: Kminkowej – 8 opraw Kosaćcowej – 8, Michalinki – 10, Popradzkiej – 11, Regionalnej – 15, Rozchodnikowej – 2, Zagrodowej – 19. Jak informuje ZDM, Wawer był pierwszą dzielnicą, z wymienionym oświetleniem na osiedlowych uliczkach. Stało się tak, gdyż wcześniej drogowcy wymienili tam oprawy na wszystkich drogach podległych ZDM. Podobnie jest w Wesołej, więc bardzo prawdopodobne, że będzie następna. W dalszej kolejności drogowcy zapowiadają modernizację oświetlenia na ulicach „dzielnicowych” na Bielanach i Żoliborzu. Drogowcy zapewniają, że docelowo zamontują oprawy ledowe na wszystkich latarniach na ulicach zarządzanych przez dzielnice – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM,mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img