środa, 12 czerwca, 2024

Karbownik w Legii zostanie dłużej. Kontrakt do 2024 roku

Michał Karbownik, młodzieżowy reprezentant Polski i jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia zostanie w Legii na dłużej. Jak poinformował klub zawodnik przedłużył kontrakt do 2024 roku. 

Piłka, zdjęcie ilustr. fot. Freeimages.com

Piłkarz może grać jako skrzydłowy, choć ostatnio doskonale radzi sobie na boku obrony. Zdaniem części ekspertów jeśli jego kariera będzie rozwijać się tak, jak do tej pory, piłkarz może trafić do pierwszej reprezentacji Polski. Paradoksalnie opóźnienie mistrzostw Europy może być tu atutem – Karbownik za rok może łapać się już do kadry narodowej Jerzego Brzęczka. 

Michał Karbownik od 14 roku życia był w akademii piłkarskiej. 19-latek w tym sezonie stał się podstawowym zawodnikiem zespołu, który prowadzi w tabeli Ekstraklasy. 

Reprezentacja Polski przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok. Biało-Czerwoni w swojej grupie spotkają się z reprezentacjami Hiszpanii, Szwecji i zwycięzcą baraży, którym będzie ktoś z czwórki: Irlandia, Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Połnocna. (maks). 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img