niedziela, 16 czerwca, 2024

Rusza przebudowa Al. Jana Pawła II

Wieczorem ruszy przebudowa al. Jana Pawła II. Zmiany mają poprawić funkcjonalność i bezpieczeństwo – chwali się Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 18 maja, ok. godz. 19.00. Remontowany będzie odcinek pomiędzy rondami Czterdziestolatka i ONZ. Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, w pierwszym etapie prace zajmą część wschodniej jezdni.Od poniedziałkowego wieczora, wyłączone z ruchu  zostaną skrajne prawe pasy jezdni, prowadzącej w kierunku Żoliborza na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – podaje ZDM. Połączenie z al. Jana Pawła II stracą ulice Złota, Sienna i Śliska, które będą kończyły się ślepo i na ich końcu trzeba będzie zawrócić, dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju. Jak informuje ZDM, roboty obejmą także południowo-zachodni narożnik ronda ONZ. Na wylocie z ronda w kierunku Dworca Centralnego będą dwa pasy ruchu.

 

Utrzymany będzie wjazd na parking przy Dworcu Centralnym oraz na pętlę autobusową, czynny będzie także przystanek dla autobusów linii 174 oraz nocnych N45 i N95.

 

Plac budowy obejmie także część chodnika po wschodniej stronie alei. Wzdłuż centrum handlowego utrzymane będzie przejście dla pieszych o szerokości 2,5 m. Dalej piesi będą mieli jeszcze szerszy trotuar. Czynne będą wyjścia z przejścia podziemnego pod rondem Czterdziestolatka w północno-wschodnim narożniku, czyli przy Dworcu Centralnym. Zwężone będą także przejścia dla pieszych po południowej i wschodniej stronie ronda ONZ.  Dodatkowo, w związku z budową wieżowca, zamknięta będzie droga dla rowerów po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej, pomiędzy rondem ONZ a ul. E. Plater – poinformował ZDM. (źródło: ZDM)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img