środa, 12 czerwca, 2024

Ratusz: Co trzecie dziecko do przedszkola, mimo epidemii

Stołeczny ratusz podsumował ankiety wśród rodziców dzieci, w sprawie ich powrotu do zajęć w przedszkolach. Rodzice co trzeciego dziecka zadeklarowali chęć udziału dziecka w przedszkolu – podaje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Najwięcej chętnych m. in. na Pradze Południe.

fot. Pixabay zdj. ilustr.

Jak informują miejscy urzędnicy, otrzymali oni ankiety z 525 placówek. Rodzice 15 401 dzieci zadeklarowali udział dziecka w zajęciach w przedszkolu, gdy tylko placówki będą uruchomione. Największe zainteresowanie posłaniem dziecka do przedszkola jest na Pradze-Południe, na Mokotowie, na Woli i na Targówku – podaje ratusz.

Miejscy urzędnicy przypominają, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Warszawa może uruchomić 21 529 miejsc. Powodem ograniczeń jest ustalona liczba dzieci w grupie, która nie może przekroczyć 12 osób i konieczność zapewnienia 4 mkw. powierzchni na jedno dziecko.

Według rekomendacji Premiera i Ministerstwa Edukacji Narodowej pierwszeństwo do opieki przedszkolnej będą miały dzieci rodziców pracujących w ochronie zdrowia, służbach mundurowych oraz pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19 – podaje ratusz.

Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od środy, 6 maja. Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja – warunkiem jest jednak uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych – czytamy w komunikacie.

(źródło: UM Warszawa)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img