wtorek, 21 maja, 2024

Ukradli piłę do cięcia gazobetonu

Piła do cięcia gazobetonu została kilka tygodni temu skradziona z terenu budowy w powiecie godziskim. Teraz sprawcy kradzieży zostali złapani.

fot. policja zdj ilustr.

Jak podaje policja, kilka tygodni temu grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży maszyny z terenu budowy. Pokrzywdzony przekazał im wtedy także informację o miejscu, gdzie może być przechowywany utracony sprzęt. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Na terenie posesji znaleźli poszukiwaną piłę do cięcia gazobetonu o wartości około 12 tys. złotych. Podczas przeszukania całego terenu odzyskali także inną maszynę budowlaną, poszukiwaną przez policjantów z Koronowa. Sprzęty zostały zabezpieczone, a dysponujący nimi 25-latek zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do paserstwa i dobrowolnie poddał karze za to przestępstwo. Jednak to nie on był sprawcą kradzieży.

Grodziscy kryminalni wytypowali osobę podejrzaną o to przestępstwo. W środowy poranek policjanci pojechali do domu 24-latka. W jego mieszkaniu znaleźli radioodbiorniki i inne drobne przedmioty, które także mogły pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze prowadzący czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdzili, że zabezpieczone rzeczy zginęły w firmie, w której wcześniej pracował podejrzany. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania obu kradzieży. Mężczyzna przyznał się do przestępstw i dobrowolnie poddał karze grzywny i obowiązkowi naprawienia szkód.

(źródło: policja.pl)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img