niedziela, 14 lipca, 2024

Osiem lat więzienia za zrobienie zakupów?

30 tysięcy złotych grzywny oraz kara więzienia grozi mieszkance gminy Długosiodła, która wraz z mężem pojechała na zakupy. Kobieta miała potwierdzone zarażenie koronawirusem SARS COV-2.

fot. policja zdj ilustr.

Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżowało małżeństwo z powiatu wyszkowskiego (54-letnia kobieta i 56-letni mężczyzna). Jak się okazało, oboje nie mieli prawa opuszczać swojego domu. U kobiety testy laboratoryjne potwierdziły zarażenie koronawirusem SARS COV-2. Mężczyzna poddany był domowej kwarantannie. Mimo to oboje pojechali na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo. Teraz trwa ustalanie osób, z którymi para miała kontakt – przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna i kobieta zafundowali tym osobom przymusową kwarantannę.

Jak podaje policja, małżeństwo czekają teraz poważne konsekwencje. Kara SANEPIDU może wynieść nawet 30 tys. zł. A zarażona kobieta, za oddalenie się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z przepisami kodeksu karnego. Za samo oddalenie się grozi kara pozbawienia wolności do roku. Jednak jeżeli osoba sprowadzi niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, podlega karze pozbawienia wolności do lat ośmiu – przypomina policja.

(źródło: policja)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img